• Dolar Alış / Satış: 8.526 / 8.542
  • Euro Alış / Satış: 10.098 / 10.116
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:14

Akçalı, Boğlan Mahallesi Muhtar Adayı Olduğunu Açı

23 Şubat 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1365 defa okundu.
Akçalı, Boğlan Mahallesi Muhtar Adayı Olduğunu Açı

Mahalle Muhtarlığı’nın mahalle sakinlerinin ikamet ve muhtaçların SYDV’de yardım almaları işlerini yürütme görevi olmadığını dile getiren Akçalı, Mahalleye ihtiyaç duyulan hizmetler için ilgili kurumlarla irtibata geçilmesinin muhtarın sorumluluğu olduğunu kaydetti.

 Boğlan Mahallesi sakinlerinden Muzaffer Akçalı, Boğlan Mahallesi’nde muhtar adayı olduğunu açıkladı.

Mahalle Muhtarının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda yardım alması gerekenler ve mahalle sakinlerinin ikamet işleri gibi işlerin yürütmesi görevini yürütmekle sınırlı olmadığını dile getiren Akçalı, Mahalle muhtarının mahallesinde ikamet eden her aileyi iyi bilip durumu ile ilgili gerekli kurumlarla irtibata geçmesinin yanında umumi hizmetlerde de aracı olması gerektiğini söyledi.

Boğlan Mahallesi’nde muhtar adayı olduğunu ve seçilmesi durumunda mahallesinde yapılması gereken hizmetleri paylaşan Akçalı, şunları aktardı:

“Boğlan Mahallesi Kuzeyi ile Kuzey Doğusunda daha önce ağaçlandırma çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalar sonrasında özellikle koruma yapılmadığında istenilen olmadı. İlgili kurum ile irtibata geçip söz konusu yerlerin ağaçlandırılması ve koruması ile ilgili çalışmalarda bulunacağım gibi mahalle sakinlerinin de desteği ile bu çalışmayı tamamlayıp arzu edilen doğaya kavuşacağız. Mahallemizi ikiye bölen derede ıslah çalışması yapılması ve derede balıkların yaşaması için Devlet Su İşleri yetkilileri ile irtibata geçip balıkların da yaşayabildiği temiz bir derenin olmasını sağlamaya gayret edeceğim. Aynı zamanda Solhan’da genellikle bahçelerin şebeke suyu ile sulanmasından kaynaklanan su sorunu bulunmaktadır. Boğlan Mahallesi kuzeyinde sulama için su getirilip bahçelerin sulanmasında kullanılması sağlanabilir. Bu hizmet için de Solhan Belediyesi ve Devlet Su İşleri yetkilileri ile görüşüp sorunun çözümü için çalışacağım. Ziyaret Mezarlığı olarak bilinen Boğlan Mezarlığında artık yer bulunmamaktadır. Mahallemizde mahalle sakinlerinin ve Solhan Belediyesi’nin uygun göreceği bir yerde mezarlık alanının açılması için çalışmalar yapacağım. Mahallemizde Çocuk oyun alanı ve aileler için çay bahçesi olarak kullanılabilecek bir parkın hizmete sunulması için gerekli girişimlerde bulunacağım.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN