• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

AK PARTİ SOLHAN İLÇE TEŞKİLATI’NDAN KILIÇDAROĞLU’ NA SUÇ DUYURUSU

28 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
991 defa okundu.
AK PARTİ SOLHAN İLÇE TEŞKİLATI’NDAN KILIÇDAROĞLU’ NA SUÇ DUYURUSU

Ak Parti Solhan İlçe Başkanı ve Teşkilat Üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundular.

Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu ve Teşkilat Üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Solhan Cumhuriyet Başsavcılığında suç duyurusunda bulundular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Solhan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Doğu ve Teşkilat Üyeleri, suç durusu dilekçesinde; “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16.01.2016 tarihinde CHP 35. Olağan Genel Kurultayında ve 19.01.2016 tarihinde TBMM’de CHP Grup toplantısında yaptığı konuşmalarda ve “Twitter” hesabından yaptığı paylaşımlarda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla ağır hakaretlerde bulunmuştur. CHP Genel Başkanı,  Sayın Cumhurbaşkanımızın onur ve saygınlığına yönelik Diktatör Bozuntusu olmakla itham etmiştir.” İfadelerine yer verirken suç durusu yaptıktan sonra Doğu, şu açıklamada bulundu:

“Kılıçdaroğlu, şeref ve haysiyetten bahsediyor ve Sayın Cumhurbaşkanımıza diktatör yakıştırmasında bulunuyor. Biz şunu ifade etmek istiyoruz, Sayın Cumhurbaşkanımız bu ülkede halkımızın yüzde 52 oy oranıyla seçmiş olduğu ilk Cumhurbaşkanıdır. Kılıçdaroğlu’nun bu tür söylemleri, Cumhurbaşkanımızın şahsından öte o yüzde 52’ye hakaret niteliği taşımaktadır. Kılıçdaroğlu’nun bu isnat ve ithamları, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, onu seven ve ona oy veren biz vatandaşlara yönelik ağır birer hakarettir. Bu sebeple her vatandaşın, şahsen Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmasını tavsiye ediyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN