• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

AK PARTİ SOLHAN ADAYI YILDIZ

17 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2555 defa okundu.
AK PARTİ SOLHAN ADAYI YILDIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Bingöl’deki belediye başkan adaylarını açıkladı. Bingöl’de yapılan aday tanıtımında Solhan Belediye Başkan Adayının Abdulhakim Yıldız, Arakonak Belediye Başkan Adayının ise Mustafa Döner olduğu açıklandı.

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler seçiminin yaklaşmasıyla Ak Parti; Bingöl’deki belediye başkan adaylarını yapılan aday tanıtım toplantısı ile açıkladı.

Karşıyaka Mahallesi Kapalı Spor Salonu’nda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in katılımıyla gerçekleşen aday tanıtım toplantısına AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Eski Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, belediye başkan adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aday tanıtım toplantısında açıklamada bulunan Kandemir, ülkenin çok zor zamanlar atlattığını söyledi.

Kandemir, “Ülkemiz çok zor zamanlar atlattı. Anadolu coğrafyası kadim bir coğrafya, mazlumların, mağdurların, gariplerin gelip sığındıkları son durakları. Koca bir çınar. Bu çınarı kökünden kopartmak için nice oyunlar, tuzaklar kurdular. Ellerine baltayı aldılar geziyi planladılar, gezide acaba bu çınarı yıkabilir miyiz diye mücadele ettiler başaramadılar. Sonra 17-25 Aralık kumpasını kurdular yine başarılı olamadılar. Çukurlar kazdılar, sözde özerklikler ilan ettiler yine başaramadılar. 15 Temmuz’da bütün güçleriyle geldiler, ‘kökünden söküp çıkarabilir miyiz, yıkabilir miyiz bu çınarı’ dediler Allah’a şükürler olsun, bu millet müsaade etmedi. Cumhur bir araya geldi, gönlünü koydu, bedenini koydu kan akıttı fırsat vermedi bunlara. Dün hasım olanlar bir baktık ki hısım olmuşlar bugün, karşımıza geçtiler, tuzaklarla milletin karşısına çıktılar ama başarılı olamadılar” şeklinde konuştu.

“BİZ SIRTIMIZI MİLLETE YASLADIK”

Kandemir, açıklamasını devamında şu ifadelere yer verdi: “Biz sırtımızı millete yasladık. Emparyalizmin uşakları, onlarla iş tutanlar kana, göz yaşına, ölüme sırtını yaslayanlar her defasında geldiler bu milletin vicdanında mahkum oldular. Bizim irfan sahibi milletimiz Allah’a hamd olsun bayrağını müdafa etti, ezanını müdafa etti, vatanını müdafa etti. Bingöl 15 Temmuz’da bayraklarıyla nasıl meydanlara inmiş ve yiğitçe biz varız demişse inanıyorum ki, 31 Mart’ta da Cumhur İttifakı’nın o ruhuyla Bingöl’de yine gönül belediyeciliğinin ruhunu dalgalandırmaya devam edecek.”

“BU MEMLEKETTE BÖLÜCÜLER BU SEÇİMİ ALIRSA, BUNUN VEBALİ SİZSİNİZ”

Programda konuşma yapan AK Parti Bingöl Milletvekili Fevzi Berdibek, Doğu ve Güneydoğu bölgesinde 2 partinin çekişmesi olduğunu ifade ederek, “Doğu – Güneydoğu’da 2 partinin çekişmesi var. Biri bölücü, yıkıcı, bu memleketin temeline dinamit koyan, insanları katleden, hizmeti engelleyen bir yapıdır. Diğer tarafta ise Allah, Kur’an, Adalet kavramı noktasında, memleket adına her yönüyle kendini feda eden bir kadro var. Diğer partili kardeşlerimize sesleniyorum. Yarın bu bölgelerimizde seçimler çok küçük bir oyla kaybedilirse bedelini kim ödeyecek? Bu millet ödeyecek. Diğer partili arkadaşlarımıza, özellikle ittifak ortağımız MHP’li kardeşlerime sesleniyorum. Bu memlekette bölücüler bu seçimi alırsa, bunun vebali sizsiniz. Ülkücü arkadaşlarımıza sesleniyorum, verilen her oyun takipçisi olalım.” ifadelerini kullandı.

SOLHAN’IN ADAYI ABDULHAKİM YILDIZ

Kandemir, yaptığı konuşmanın ardından AK Parti’nin Bingöl’deki adaylarını açıkladı.

İşte adayların isimleri:

Bingöl Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan

Adaklı Belediye Başkan Adayı Zeki Işık

Genç Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeki Dirik

Karlıova Belediye Başkan Adayı Veysi Bingöl

Kiğı Belediye Bakan Adayı Hikmet Özüağ

Solhan Belediye Bakan Adayı Abdulhakim Yıldız

Yayladere Belediye Bakan Adayı Nurettin Barış

Yedisu Belediye Bakan Adayı Hüseyin Gülçiçek

Arakonak Belediye Bakan Adayı Mustafa Döner

Ilıcalar Belediye Bakan Adayı Mehmet Akif Günerigök.

Sancak Belediye Bakan Adayı Nusret Koçin

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN