• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

AK PARTİ KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLEDİ

9 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1340 defa okundu.
AK PARTİ KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLEDİ

Ak Parti Solhan İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir program düzenlendi.

 8 Mart 2015 Pazar günü Ak Parti Solhan İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen programa Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ile Ak Parti ilçe Başkanı Nihat Doğu da katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Yıldız, “Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazlası ile değerlerimizi ifade eden kadınlarımız; doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz bizi biz yapan değerli kadınlarımız, çok zaman değil her zaman gözümüzün nuru hayatın can damarıdırlar. Kadınlar insanlığın devamı için olmazsa olmazımızdır. En büyük dertlerin dertlisi en büyük mutlulukların ardındaki kahramanlardır. Kadınlar; siz bizim yarınımız, umudumuz, yaşamınızın umudusunuz. Sizlere minnettarız.” ifadelerini kullanarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutladı.

Programda selamlama konuşması yapan Doğu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında bilgi verip kadınların toplumdaki önemine dikkat çekerken kadına en büyük değerin ise İslam dininin verdiğini söyledi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Veda Hutbesi’nde kadın haklarına dikkat çektiğini ve İslam’ın kadına haklarını bildirdiğini söyleyen Doğu, AK Parti olarak da kadına büyük değer verdiklerini dile getirip katılımcı kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Konuşmasında ailenin önemine dikkat çeken ve Anne olan Kadının İslam dininde Cennetin ayağının altında olduğu ifade edilerek değer verildiğini söyleyen Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Şengül Tütünen, “İyi bir aile kurumu sadece bugün için veya içinde bulunduğu toplumun, ülke hatta dünya için önemlidir. Bina edilen şeyin tarzı ve durumu temele bağlıdır. İslam dini ile ahlak iç içedir. Bu nedenle dini eğitim yanında küçük yaşlardan itibaren çocuğa iyi bir iletişimin de verilmesi gerekir.  Çocuk terbiyesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus; çocuğa gerçek bir iman, ahlak ve fazilet duygusunu verilmesi ve bu şekilde yetiştirilen bir çocuk hem duygusal hem de ahiret saadetini kazanacaktır.” İfadeleri ile kadının ailedeki ve toplumdaki önemine dikkat çekerek katılımcı kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Kadın kimliği ve kadın sorunlarının tüm dünyada halen tartışılmakta olduğunu söyleyen Ak Parti Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Şükran Fırtına, Aslında bu sorun sadece kadınlara yönelik bir soru ifade etmekle kalmaz. Bu sorun adaletin ve kalkınmış bir ülkenin asıl kimliğini oluşturacaktır. Biliyoruz ki kadın, toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve kurucu unsurudur. Kadın bir nevi toplumun mimarıdır. Toplumu, ülkeyi, değiştiren, dönüştüren bir potansiyele sahiptir. Kadına değer verilmeyen bir toplumda hiçbir hak ve özgürlükten bahsedilemez. Kadın; huzurun, barışın ve birliğin abidesidir.” ifadelerini kullanarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN