• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

Ak Parti İlçe Başkanı Doğu, Güven Tazeledi

9 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1682 defa okundu.
Ak Parti İlçe Başkanı Doğu, Güven Tazeledi

AK Partinin, bu milletin içinden çıkmış, bu milletle aynı değerlere sahip olan bir parti olduğunu söyleyen Yılmaz, AK Parti başarısının altından yatan en önemli unsurlardan birinin bu olduğunu ifade ederken, şunları kaydetti: “Siz ne düşüyorsanız Ak Parti de onu düşünüyor. Siz neye önem veriyorsanız AK Parti de ona önem veriyor. Siz neyi değerli görüyorsanız AK Parti de onu değerli görüyor. Siyasi parti ne demektir. Millet ile devlet arasında ilişkiyi kuran bir yapı demektir. Milletten aldığı g

 Ak Parti Solhan İlçesi 5. Olağan Kongresi Yapıldı. Yapılan kongrede İlçe Başkanı Nihat Doğu, tek liste olarak girdiği kongrede güven tazeledi.

6 Aralık 2014 Cumartesi günü Solhan Kültür Merkezi’nde yapılan AK Parti Solhan İlçesi 5. Olağan Kongresi’ne Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Ak Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, İl ve ilçe teşkilatları, Belediye Başkanları, eski milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Katılımcıları selamlayan ve kongrenin Ak Partiye ve Solhan’a hayırlı olmasını dileyerek açılış konuşmasına başlayan Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, Ak Partinin kuruluşundan buyana görev aldığı teşkilat kademelerini dile getirip son olarak İlçe Başkanlığını yaptığı partisinde yeniden ilçe başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Partisi ve davaları için bugüne kadar yaptıkları çalışmalarda milletimizin başını öne eğen bir davranış içinde bulunmadıklarını söyleyen Doğu, “Ak Parti siyasi hayata başladığı 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren aziz milletimize taahhüt ettiği ve bugün Yeni Türkiye olarak tanımladığımız demokratikleşme, refah toplumu, kalkınma, öncü ülke olma, barış sürecini devam ettirme, ilerleme ve büyük medeniyetimizi geleceğe taşıma süreçlerinin tamamını siyasi yolculuğunun ve büyük başarı hikayesinin bir destanı olarak gerçekleştirmektedir. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ve yerine Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanımız ve Başbakanımız olarak seçilmesi ile Yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır. Ülkemiz bu yeni dönemde güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir.  Bu kutlu yürüyüşte Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde tüm teşkilat mensuplarımızla yekvücut olarak büyük hedeflere ulaşacağız.” İfadelerini kullandı.

“Ak Parti iktidarında genelde ülkemize özelde de Solhan’ımıza çok hayırlı hizmetler yapıldı”

Ak Parti’nin yeni dönemde milletin sesi olmaya devam edeceğini söyleyen Doğu, konuşmasına şöyle devam etti: “Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir. Ak Parti’nin mücadelesi, bir medeniyet mücadelesidir, bir adalet mücadelesidir, bir kalkınma mücadelesidir. Ak Parti, yeni yüzlerle, yeni bir heyecanla, yeni bir coşkuyla kurulmuş; ama binlerce yıllık tarihin birikimini, tecrübesini, ruhunu ve ilhamını tevarüs etmiş bir partidir. İşte bu inanmışlıkla, bu adanmışlıkla, bu azamet ve bu tevazuuyla yola çıkan Ak Parti, 2002 yılında bir sevgi medeniyetinin de kapılarını aralamıştır. Ak Parti iktidarında genelde ülkemize özelde de Solhan’ımıza çok hayırlı hizmetler yapıldı. Hükümetimizin Solhan’daki temsilcileri olarak tüm kamu kurumlarının sorunlarının çözümüne katkı sunmayı en önemli görevimiz olarak addedik. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, tarımda, gençlikte sporda, Turizmde her alanda katma değeri yüksek yatırımlar yapıldı. Ak Parti Solhan ilçe teşkilatı olarak 2012 yılında, Solhan da tüm kurumlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde tespit ettiğimiz sorunları bir Rapor halinde Bir heyetle Ankara ya giderek Sayın Bakanımıza ve Milletvekilimize arz ettik. Sayın bakanımızın talimatları, Milletvekilimiz Prof. Eşref Taş, il başkanımızın önceki dönem milletvekillerimizin de zaman zaman destekleri sorunlarımızın büyük bir kısmı çözüme kavuşmuş durumdadır.”

“Gücümüzü halktan alacağız ve halkımıza hizmet yolunda asla yorulmayacağız”

Kongrede selamlama konuşması yapan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, şu ifadeleri kullandı: “2002’den önce adeta ekonomi ve siyasi kriz, yoksulluk ve yolsuzluk girdabına sürüklenen ülkemizin bu en zor döneminde AK Partimizin bugün ülkemize ve insanlığa kazandırdığı imkanlar Allah’a şükür ki; bize bu coşkulu ve gururlu ortamı sağlamıştır. Başta Sayın Kurucu Genel Başkanımız ve şimdiki Cumhurbaşkanımız olmak üzere, AK Parti hükümetlerin 12 yıl boyunca saygı değer bakanları tüm dünyanın ilgisini çekmiş, her gittikleri yere ülkemizin dinamizmini götürmüşlerdir.  Bu gayretle çalışan Ak Parti hükümetimizin memleketimize olduğu kadar Solhan’ımızın da yüz akı olmuştur. Solhan Halkı her seçimde büyük bir oy oranıyla Ak Parti kadrolarına sahip çıkmıştır. İnşallah Ak Parti Solhan İlçe teşkilatı bu kongre ile ve delegelerimizden aldığı güvenle daha nice seçimlere hep koşacağız. Kimsesizlerin sesi olacağız. Gücümüzü halktan alacağız ve halkımıza hizmet yolunda asla yorulmayacağız.

Kongrede selamlama konuşması yapan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, konuşmasını Zazaca yaptı. Zazaca katılımcılara kongreye katılımlarından dolayı teşekkür eden Barakazi, kongrenin hayırlı olmasını diledi.

“Ak Parti, Solhan’ın muazzam desteğine karşı hiçbir zaman yalnız bırakmadı”

Konuşmacıların aktardığı hizmetlerin yapılmasında birlik ve beraberliğin harcı ve mayası olduğunu söyleyen Ak Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun,  “Türkiye’nin her tarafında AK Partinin kongreleri yapılıyor. İlimizde de uzak ilçelerimizden başlayarak kongrelerimizi yapıyoruz. Gittiğimiz bütün ilçelerde salonları hınca hınc dolduran coşku ve heyecan vardı. Bu güzel bir şeydir. Bu sorumluluğumuzu arttıran bir şeydir. Bizlerin sizlerin bu emeklerini, bu hizmetlerini nasıl ödesek diye çalışıp duruyoruz. Ama bunların hepsi aslında sizin hizmetinizdir. Tabiî ki siyasi temsilcilerimiz; belediye meclislerinde il genel meclislerinde, parlamentoda hükümet nezdinde devam etti. Ama burada asıl bu hizmeti isteyen, bu hizmeti buralara taşıyanlar, sizlersiniz, AK Partinin kurucuları, şerefli delegeleri ve sevenlerisiniz. Sizlere teşekkür ediyoruz. AK Partinin 2001’de kurulurken birileri içerden ve dışarıdan sizin sevdanız olan bu partiyi, halkın partisi, sevginin, birliğin, beraberliğin ve hizmet partisinin hiçbir yere gelemeyeceğini onun başkanının da muhtar bile olamayacağını söylüyorlardı. O gün Türkiye’nin her tarafında sesler yükseldi. Ama en gür ses Solhan’dan yükseldi. Solhan dedi ki; ‘muhtar olamayacak dediğiniz adamı reisi Cumhur yapacağız’ ve şükürler olsun, hamd olsun bugün bunlara hep birlikte şahitlik yapıyoruz. Solhan bütün seçimlerde, genel seçimlerde ve aynı şekilde belediye seçimlerinde her geçen seçimde AK Partiye olan desteğini kat be kat arttırdı. Bizler sizlere şükran borçluyuz. İnanıyorum ki 2015’te Solhan’da yine gür bir ses çıkacak, inşallah 2015’te Solhan’ın desteği yüzde 95’leri bulacak. Ak Parti de Solhan’ın bu muazzam desteğine karşı hiçbir zaman yalnız bırakmadı.” diye konuştu.

“Ak Partinin önünü kesmek için anayasa üzerinden bir darbe yapmak istiyorlar”

Solhan’ın kendisine layık olduğu yaptığını, bundan önce de AK Partiye sahip olmakla bunu her zaman gösterdiği gibi bugün de salonu doldurarak gösterdiğini söyleyen AK Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, “Ak Partinin bir vizyonu var. Türkiye’nin dünyada lider olma yolunda kendine belirlemiş hedeflere ulaşmak için özellikle bölgede sözü dinlenen, bölgesinde istikameti yönlendiren, demokrasisi ile örnek, 5 yüz milyar dolar ihracat yapabilen, güçlü ve istikrarlı bir ülke amacıyla yola çıkmıştır. Bunu yaparken özellikle Türkiye içerisinde yaşayan hangi ırk olursa olsun, hangi kökenden gelirse gelsin, onlar bizim vatandaşımızdır demekle ve insan odaklı bir politika izlemekle bugünlere geldi. Bugünlere gelirken tabiî ki bazı zorlukları da aşarak geldi. Düşünün AK Partinin iktidara gelmeden önceki günlerde insanların faili meçhul cinayetlerini her gün bu bölgede ve Türkiye’de olduğunu, yollarının kesildiğini, köylerinin yakıldığını, hayvanlarıyla beraber, eşyalarıyla beraber, insanların öldürüldüğünü bir dönemden geçerek geldik. Bunu yaparken özellikle önce devlet kurumlarına sahip olmak için, iktidarını orada da güçlendirmek için belli bir prosedür çerçevesinde özelikle sıkı yönetim, olağan üstü hal, devlet güvenlik mahkemelerini kaldırarak bunu başlattı. Tabiî ki bunu yaparken birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirmek için yapıyordu. İnsanlarımızın huzur içerisinde yaşaması için önce kendi içimizi temizlemek daha sonra da bölge ülkelerine sahip çıkmak ve dünya lideri olmak için yola çıktı. Buna çıkarken yolsuzlukları da önledi ve yapılan önlemeler sonucunda bugün Türkiye’de kişi başı milli geliri 11 bin dolar civarına getirilmesi, hava alanlarının yapılması, tüm illerimizde üniversitelerin açılması, ulaşımda hiç kimsenin inanamadığı hızlı gelişmeler sonucunda bugün belli bir noktaya geldi. Tabiî ki bunları yaparken bazılarının dediği gibi ya da terör örgütlerinin dediği gibi; ‘bizim zorumuzla o haklar verildi.’ Biz kesinlikle bunları kabul etmiyoruz. Bu çok dik duruşuyla kimseye boyun eğmeden vatandaşları için ölen Sayın Recep Tayip Erdoğan Sayesinde olmuştur. Kürt kelimesinden bazıları huzursuz olduğu gibi biz hiçbir zaman huzursuz olmadık. Biz başörtülü çocukların üniversiteye gitmesine, üniversitede mütedeyyin insanların akademisyen olmasına karşı çıkmadık. Çıkanları da bertaraf etmek suretiyle bugün her alanda hangi görüşte olursa olsun, eğer Türkiye’ye bir katkı yapıyorsa o insanları Türkiye’ye kazandırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tabiki bunları yaparken bazıları rahatsız oldu. Özellikle gezi olaylarının başlamasıyla, 17 ve 25 Aralık darbe girişimleriyle elde edemediklerini 6-7 Ekim olaylarıyla bu bölgenin insanlarını da Türkiye’yi de Suriye gibi, Irak gibi yapmak suretiyle batılı güçler buraları da sömürmek istediler ve birileri alet oldu.  Ama halkımız buna alet olmadı. Bundan dolayı özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaşayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Onlar Yasın Börü gibi insanları, kamu yatırımlarını yakarak bizlere sizlere zarar vermek istediler. Ama halkımızın dik duruşu, çok değerli başbakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetli çalışmaları sonucunda bunlar bertaraf edildi. Şuanda Ak Partinin önünü kesmek için anayasa üzerinden bir darbe yapmak istiyorlar. Ama onlar bilsinler ki Solhan gibi, Bingöl gibi bu insanlar onlar ne yaparlar yapsın Ak Partiye sahip çıkacak ve Ak Partinin Türkiye’nin dünya lideri olması için yeni anayasayı çıkarmak için var gücüyle çalışacaklarına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

“Çıtamız çok yükseldi”

 Kongreden konuşan Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, “Bu demokrasi şölenini hep birlikte yaşıyoruz. Ak Partiye yakışır bir şekilde Solhan ilçemizin 5’inci olağan kongresini gerçekleştiriyoruz. Biz hep yeni Türkiye’den bahsediyoruz. Aslında yeni Türkiye’yi her alanda görüyoruz hayatımızda. İşte bir somut örneği de bu kongre salonumuzdur. Hizmetlerden ziyade biraz Ak Parti’nin üzerinde durmak istiyorum. Ak Parti nedir? Hangi anlayışa dayanır? Nerden çıkmış bu parti?  Bu konularda biraz sohbet etmek istiyorum. Hizmetleri zaten hayatımızda görüyoruz. Okulları, hastaneleri görüyoruz. Sanayi siteleri, toplu konutları görüyoruz. Köylere giden yolları, içme sularını görüyoruz. Engelliye yapılanı, dula yetime, yoksula yapılanları görüyoruz. Bütün bunları hayatımızda zaten görüyoruz. İnşallah daha da fazlasını hep birlikte göreceğiz. İşte Solhan’ımızda Meslek Yüksek Okulumuzda ihale edildi. İnşallah onun da yakın zamanda yükseldiğini göreceğiz. Solhan artık bir üniversite ilçesi olacak inşallah. Artık binlerce kişinin Solhan’da yurt imkanı var. Bingöl Solhan arası geçmişte hem yorucu hem de uzun zaman alan bir yol iken, Bingöl’den çıktık yarım saat bile geçmeden Solhan’a ulaştık. Bütün bu nimetleri zaten yaşayarak görüyoruz. Çıtamız çok yükseldi gerçekten, önümüzdeki dönemde daha fazla hizmetlerle de yolumuza devam edeceğiz” dedi.

“2001 yılındaki krizden sonra vatandaşımız adeta sessiz bir devrim yaptı”

Bugün hizmetlerden ziyade Ak Parti anlayışını, zihniyetini katılımcılar ile paylaşmak istediğini ifade eden Bakan Yılmaz, “Ak Parti, 2001 yılında kuruldu. Burada çok değerli milletvekilimiz Mahfuz Bey var, bu işin temelinde emekleri olan arkadaşlarımızdan biri de aramızda, Solhanımızın da yetiştirdiği değerli bir siyasetçimiz. O dönemde bir parti kuruldu ve bu parti 2002 Kasım seçimlerinde daha kurulmasının üzerinden bir buçuk sene geçmeden iktidara geldi. Üstelik de tek başına iktidara geldi. Koalisyon da değil. Dünya tarihinde böyle bir hadise var mı ben bilmiyorum. Varsa da çok istisnai bir surumdur. Ak Parti gerçekten çok istisnai bir partidir. Kuruldu daha bir buçuk sene geçmeden bir seçime girdi, girdiği seçimde genel başkanı yasaklıydı, milletvekili adayı olamıyordu ve o durumda AK Parti vatandaşımızın oyunu aldı. Tek başına iktidara geldi. Demek ki biz sıradan bir partide görev yapmıyoruz.  Bizim parçası olduğumuz bu parti, farklı bir parti, istisnai bir parti. Bunun çok iyi idrak edilmesi lazım. 2001 yılındaki krizden sonra vatandaşımız adeta sessiz bir devrim yaptı. Sandıklarda bir devrim yaptı. O gün mecliste hangi parti varsa hepsini barajın altına gömdü ve Ak Parti iktidara geldi. Bu ara seçim barajından da bahsediliyor biliyorsunuz. Hiç kimse barajların arkasına sığınmasın. Biz bu seçim barajını getirmedik. Bütün partilere nasılsa bu baraj bize de öyleydi. Biz bir buçuk sene bile geçmeden bu barajı çok rahat bir şekilde aştığımız gibi iktidara da tek başımıza geldik. Demek ki; oluyormuş. Demek ki halkın gözüne girince, halkın teveccühünü kazanınca oluyormuş. İktidara gelmek güzel ama iktidarda kalmak daha güzel. İktidara gelmek zor iş ama iktidarda kalmak daha zor iştir. İktidar çünkü insanı yıpratır. İktidarda olanlara herkes eleştiri yapar, herkes onlardan bir şeyler bekler. Her kes onlara küser, darılır güzel bir şey olmadığı zaman. İktidarda kalmak çok kolay bir şey değildir. Ak Partinin ikinci istisnai başarısı budur. Üç genel seçim yaşadı Ak Parti ve her birinde oyunu artırarak bugünlere geldi. Bu da dünya da eşine az rastlanır bir başarıdır. Cumhuriyet tarihinde, demokratik dönemde böyle bir örnek yoktur. İktidarlarını devam eden partiler var ama oy oranları düşer. Biz iktidardayken oyumuzu arttıran bir parti olduk. Yüzde 34-35’lerle başladık işte yüzde 50’lere yakın bir noktaya ulaştık. Bu da gerçekten istisnai bir başarıdır. AK Partinin bir başarısıdır.” İfadelerini kullandı.

“Ak Partinin en büyük başarısı devlet ile milletin yakınlaşmasıdır”

Yılmaz, “Ak partiyi iyi anlamamız lazım. AK Parti sıradan bir parti değildir. Bir tarafta yeni bir partidir AK Parti. Gerçekten bugün baktığımızda 2001-2014 çok uzun bir geçmişi yok ama bir taraftan da kökleri yüzyıllarca geride olan bir partidir. Bu milletin içinden çıkmış, bu milletle aynı değerlere sahip olan bir partidir. Başarısının altındaki en önemli unsurlardan da biri budur. Siz ne düşüyorsanız, Ak Parti de onu düşünüyor. Siz neye önem veriyorsanız, Ak Parti de ona önem veriyor. Siz neyi değerli görüyorsanız, Ak Parti de onu değerli görüyor. Bizden önceki partilerde maalesef bu temsil gücünü ortaya koyamadı. Siyasi parti ne demektir. Millet ile devlet arasında ilişkiyi kuran bir yapı demektir siyasi parti. Milletten aldığı güç ile devleti yönetmeye talip olan bir yapıdır siyasi partiler. Bizden önce de birçok parti gelip geçti. Sizlerden oy aldılar. Halktan oy aldılar ama Ankara’ya gidince halkı unuttular. Ankara’nın havasına kapıldılar. Halkın taleplerinde beklentilerinde koptular. Halkın değerlerinde koptular ve kısa bir süre sonra yıpranıp halkın gözünde düştüler. Ak Partinin en büyük başarısı devlet ile milletin yakınlaşmasıdır ve milleti her şeyin üstüne koymasıdır. Başbakanımız ne diyor; ‘devlet amir değildir’ diyor. ‘millet amirdir, devlet memurdur’ Millet emreder, millet ister, millet talep eder, devlet ona hizmet eder, onu yerine getirir. İşte Ak Partinin zihniyeti budur. Bunu çok iyi anlamak lazım” şeklinde konuştu.

“Her şeyden önce Ak Parti bir hizmet hareketidir”

Ak Parti’nin  tesadüfen başarılı olmadığını söyleyen Bakan Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti: “İşte böyle bir siyaset anlayışına sahip olduğu için başarılı oldu. Ak parti’nin nasıl bir Türkiye’yi aldığını hepiniz biliyorsunuz. Borç batağı içinde olan, bütçesi faizlere giden, vatandaşa hiçbir hizmet yapamadığı gibi memuruna bile maaşı verip vermeyeceği sorgulanan bir devleti devraldı Ak Parti. Bugün elhamdulillah dünyanın başarı örneği olarak gösterilen bir ülke haline geldi. Ak Parti iktidara geldiği zaman ülkemizin bütün ekonomik üretimi 230 milyar dolardı. Geçen sene bu rakam 820 milyar dolara ulaştı.  Nerdeyse 4 kat ekonomizi büyüttük. Ekonomisi büyük olmayan ülkenin dünyada itibarı olur mu? Sözünü geçirebilir mi? Halkına hizmet edebilir mi? Çok şükür Ak Parti bunu başardı.  Ekonomiyi iyi yönetti, geçmişte kriz üstüne kriz yaşayan bir ülkeden şimdi istikrarlı, güvenilir olduğu, yatırımların olduğu, ihracatın olduğu bir ülkeye ulaştık. Böyle bir partide siyaset yaptığımız için çok şanslıyız. Bazen insan var olanın kıymetini yeterince bilmiyor. Elde gidince daha çok kıymeti biliniyor. Bizden öncede iktidarlarda partiler vardı. Aradan iki üç sene geçmeden toplumun içine çıkamaz hale geldiler. İktidar kolay bir şey değildir. O dönemleri hepiniz hatırlıyorsunuz, bir gecede Türkiye’nin nasıl yoksullaştığını yaşı uygun olanlar hatırlar. Ak Parti 12 senedir iktidarda, dile kolay. Çok şükür sokaklarda rahat bir şekilde dolaşıyoruz. Alnımız ak milletimizin içindeyiz elhamdulillah. Peki, bunu nasıl başardı Ak Parti, her şeyden önce Ak Parti bir hizmet hareketidir. Ak parti, laflarla, sloganlarla, kaba ideolojilerle hareket eden bir parti değildir. Ak parti boş lafla uğraşan bir parti değildir. Milletimizin ihtiyaçları neyse o ihtiyaçlara odaklanmış bir partidir ve buna göre bütün planlarını ve politikalarını yapan bir partidir. Ak Parti, büyük bir davadır. ‘Ben Ak Partiye girdim, büyük fedakârlıklar yaptım ama bireysel olarak hiçbir karşılık göremedim’ diye düşünen arkadaşlarımız da olabilir. Ama bakın Ak Partideyseniz, bütün bu ülkedeki gelişimden bu coğrafyaya yaptığımız hizmetlerde sizin de emeğiniz var.”

Bakan Yılmaz’ın konuşmasının ardından oy vermeye geçildi. Tek aday olan Nihat Doğu yeniden Ak Parti Solhan İlçe başkanı olarak seçildi. Programdan sonra Solhan Öğretmen Evi Lokantası’nda misafirlere yemek ikram edildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN