• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

AK PARTİ İL BAŞKANI GÜLER, SOLHAN’I ZİYARET ETTİ

24 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
899 defa okundu.
AK PARTİ İL BAŞKANI GÜLER, SOLHAN’I ZİYARET ETTİ

Ak Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler, Solhan İlçe teşkilatı ziyaretinde, “Solhanlıların yüzünün gülmesinden, gözlerinin parlaklığından anladım ki Solhan gerçekten Ak Parti’nin kalesidir. Ankara’da Genel Merkezimizde de bunu söyledim; Solhan Ak Parti’nin kalesidir” dedi.

Ak Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler Solhan’ı ziyaret etti. İlçede bazı kurum ziyaretlerinde de bulunan Güler, Ak Parti Solhan İlçe Teşkilatı ziyaretinde partililere hitap etti.

Daha önce Ak Parti Solhan İlçe kongresine katıldığını ve Solhanlıların yüzünün gülmesinden gözlerinin parlaklığından Solhan’ın gerçekten Ak Parti’nin kalesi olduğunu anladığını belirten Güler, “Ankara’da Genel Merkezimizde de bunu söyledim; Solhan Ak Parti’nin kalesidir. Henüz il başkanı olmadan önce il koordinatörümüze söyledim. Bunu size niye anlatıyorum? Şuna geliyorum; niyetimiz halistir. Şuralı buralı ayrımı yapmıyoruz. Doğru bildiğimiz, hak bildiğimiz bir şey varsa onu söylemek zorundayız. Ben Solhan’ı başarılı, heyecanlı buldum. Hakkını da teslim etmemiz lazım. Şimdi geldik buraya yine aynı heyecanı yaşıyoruz. Geçen gün Bingöl’de siz bizi ziyaret ettiniz, Allah sizden razı olsun. Yine aynı heyecan, aynı birlik ve beraberlik içerisinde bizi onure ettiniz, iftihar duyduk. Şuan ilimizin ilçeleri arasında bence birinci sıradasınız. Yani Genç ve Karlıova artık sizi arkadan takip ediyorlar. Burada hepinizin başarısı vardır. Bu başarı bir bütündür. Bugün Tayip Erdoğan’ı Tayip Erdoğan yapan şey; arkasındaki halktır. Biz bu gücümüzle arkasında durduğumuz için dünya bir şey yapamıyor.

15 Temmuz’da canımızla arkasında durduk. Yoksa bizim için bir felaket olurdu. Demek ki halktan kuvvetini alırsan halka itimad edersen, halka o güveni verirsen niyetin iyi olursa Cenab-ı Allah sana yardım eder.” dedi.

“YENİ NESLİN İYİ YETİŞTİRİLMESİ LAZIM”

Yeni neslin yetiştirilmesinin önemine vurgu yaparak konuşmasına devam eden Güler, “Yeni nesli iyi yetiştirmemiz lazım, çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz lazım. Çocuklarımıza Kur’an eğitimi vermemiz lazım, temel şartlarımızdır. Kur’an-ı süs eşyası gibi duvara asıp, öpüp başımıza koyup tekrar kılıfına atıp asmayalım. Kılıflarını zaten ütüleyip nakışlamışız, duvara asmışız peki bu Kur’an’dan bir mesaj almış mıyız? Bir cenaze oldu mu halka oluşturup hepimiz okuyoruz. Bu din değildir. Bu Kur’an ölülere indirilmedi ki, dirilere indirilmiş. Mesaj almamız lazım. Bizim bu dini anlatmamız lazım, dini uygulamamız lazım, çocuklarımıza uygulatmamız lazım, çocuklarımızın edep haya terbiye çerçevesinde yaşamaları lazım. Ecdadımız namus için bu memlekette ölmüş, namus için savaşmış, şuan namus artık bize dokunmuyor, edep haya dokunmuyor, din bize dokunmuyor. Bize dokunan paradır. Paraya bir şey oldu mu hemen aslan kesiliyoruz. Paranın dışında artık her şey bize mübah olmuş. Artık çok fazla zorumuza gitmiyor. Bu bize yakışmıyor. Müslümanız, Müslüman gibi davranmamız lazım. Eğer bugün Türkiye’de ISID sorunu varsa bu Müslümanların ayıbıdır. Sen sahip çıksan, sen dini doğru anlatsan, sahabenin hayatını, peygamberden gelen mesajı çocuklarına anlatırsan çocuklar bunlara katılmıyorlar. ISID bir projeydi, adamlar bir hesap kitap yaptılar. Özbekistan’dan Tacikistan’a, Türkmenistan’da, Türkiye’de, Afkanistan’da, Pakistan’da yeni genç nesil yetişiyor. Bu genç nesil hep arayıştadır. Dünyadaki zulmü görüp İslam’a dönüyorlar. Bu anlamda Türkiye tam tersine dönüyor. Asya’ya, Afrika’ya gidiyorsunuz gençlik tamamen İslam’a yöneliyor. Zor bölgelerin insanlarının çocukları şuanda İslam’a sarılmışlar. Kolay bölgelerin çocukları şuan çeteleşmişler. Telefon, internet hayalleriyle sabahtan akşama kadar hayatlarını beyhude şeylerle harcıyorlar. Bu da gelecekte uyuşturucu bağımlılığına, ruh ölümüne götürüyor. Adam yaşıyor ama ölü bir ruh halindedir.” ifadelerini kullanarak yeni neslin yetiştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN