• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

Ak Parti Döneminde Bingöl’e Neler Yapıldı?

31 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1308 defa okundu.
Ak Parti Döneminde Bingöl’e Neler Yapıldı?

Bu sorunun yanıtını vermek ve halkı bilgilendirmek için çalışmalarını sürdüren AK Parti Bingöl İl Başkanlığı, basımı tamamlanan “KALKINMADA HEDEF 12 DİYORUZ, BİNGÖL’Ü YENİDEN İNŞA EDİYORUZ” başlıklı kitapçığı kamuoyuyla paylaşacak. Coşkun: “Kitapçığı okuyan vatandaşlarımız, AK Partimizin Bingöl’e büyük önem verdiğini bir kez daha göreceklerdir.”

 2002’de iktidara gelen AK Parti Hükümeti`nce, 2002-2013 yılları arasında Bingöl’e hangi hizmetleri kazandırdığını, hangi yatırımların hayat bulduğunu ve günden bugüne nelerin değiştiğini ortaya koyabilmek için çalışmalarını hızlandıran AK Parti Bingöl İl Başkanlığı, basımı tamamlanan “KALKINMADA HEDEF 12 DİYORUZ, BİNGÖL’Ü YENİDEN İNŞA EDİYORUZ” başlıklı kitapçığı halka dağıtacak.

 

Kitapçığın giriş bölümünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Temmuz 2013 tarihli Bingöl ziyareti sırasında içindeki Bingöl sevgisini ifade ettiği “Bingöl demek demokrasiye sahip çıkmak, kardeşliğe sahip çıkmak, ülkesine sahip çıkmak demektir. Bingöl darbeler noktasında her zaman dik durdu. Bingöl’ün gönlümüzde çok ayrı bir yeri vardır” sözlerine yer alıyor.

 

Eğitim, Ulaşım, Sağlık, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Devlet Su İşleri, Tarım, Et ve Süt Kurumu, Toplulaştırma, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İl Özel İdare ve KÖYDES, Sosyal Destek Programı (SODES), Kalkınma Ajansları, Çağrı Merkezleri, TOKİ ve Kentsel Dönüşüm, Su ve Kanalizasyon Altyapı Projesi (SUKAP), Bingöl Organize Sanayi Bölgesi ve diğer yapılan yatırımlar” gibi başlıklara yer verilen kitapçıkta, yatırım tutarlarına da dikkat çekiliyor.

 

11 Yılda 6 Milyar 227 Milyon TL’lik Yatırım

 

Tamamlanan ve devam eden yatırımların özet detaylarına yer verilen kitapçıkta, yatırım tutarı şu şekilde özetlendi:

 

Ulaşım (Karayolu-Havalimanı-Demiryolu) yatırımları için 2 Milyar 303 milyon TL, Eğitim (Milli Eğitim-Üniversite) yatırımları için 425 Milyon TL, Devlet Su İşleri yatırımları için 1 Milyar 610 milyon TL, Sağlık yatırımları için 145 milyon TL, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (İl Sosyal Hiz. ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı) hizmetleri kapsamında 120 Milyon TL, Tarım Bakanlığı (Tarım İl Müd. Et ve Süt – Toplulaştırma) yatırımları için 168 Milyon TL, Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımları için 65 milyon TL, Kalkınma Bakanlığı (SODES-Kalkınma Ajansı) hizmetleri kapsamında 45 milyon TL, Bilim Sanayi ve Tek. Bakanlığı (OSB-KOSGEB) yatırımları için 54 milyon TL, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve KÖYDES yatırımları için272 milyon TL, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (SUKAP-AFAD-TOKİ-Kentsel Dönüşüm) yatırımları için 962 milyon TL, Adalet Bakanlığı yatırımları için 12 milyon TL, İçişleri Bakanlığı yatırımları için 18 milyon TL, İŞKUR yatırımları için 28 milyon TL olmak üzere toplam 6 Milyar 227 Milyon TL (eski tabiriyle 6 katrilyon 227 trilyon) yatırım yapıldığının altı çizildi.

 

Kitapçığın, önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağının da altı çizildi.

 

“Gelişen ve Güçlenen Bir Bingöl Var”

 

Kitapçığa dair görüşlerini aktaran AK Parti Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun, Bingöl’ün, 2002’den buyan her geçen gün büyüdüğünü, geliştiğini ve güçlendiğini söyledi.

 

Ulaşımdan sağlığa, eğitimden sosyal kültürel alandaki çalışmalara kadar hizmet zincirine her geçen gün yeni bir halka eklendiğini ifade eden Coşkun: “Hedeflenen noktaya her gün biraz daha yaklaşıyoruz. Yakın dönemde sorunları önemli ölçüde giderilmiş, kalkınma adımlarını büyütmüş ve modern yaşam olanaklarını elde etmiş bir Bingöl oluşacağına yürekten inanıyor, bu uğurda AK Parti olarak elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz” dedi.

 

Kitapçıkta ana konuların ele alındığını, bunun haricinde de birçok önemli hizmete vesile olunduğunu kaydeden Coşkun: “Kitapçığı okuyan vatandaşlarımız, AK Partimizin Bingöl’e büyük önem verdiğini bir kez daha göreceklerdir. Sayın Bakanımız Cevdet Yılmaz Bey’in Kalkınma Bakanlığı görevi ile birlikte hizmetlerin nasıl daha hız kazandığı da fark edilebilecektir. Ben, bir kez daha bu hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür ediyor, halkımızın desteğiyle bunların devam edeceğine olan inancımı yinelemek istiyorum” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN