• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

AK PARTİ ARACINA İKİNCİ SALDIRI

12 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1089 defa okundu.
AK PARTİ ARACINA İKİNCİ SALDIRI

AK Parti seçim otobüsüne yapılan saldırının ardından bu kez seçim minibüsüne saldırı düzenlendi. Ak Parti İl Başkanı Seven; “Seçim ortamını germe adına yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz” dedi.

 Seçim startının verilmesinin ardından Bingöl’e geldiği ilk günde AK Parti seçim otobüsüne yapılan taşlı saldırının ardından bu kez seçim minibüsüne taşlı saldırı düzenlendi. Seçim çalışmaları kapsamında Kültür Mahallesi’nde dolaşan AK Parti seçim minibüsüne kimliği belirsiz kişilerce taşlı saldırı düzenlendi. Camda hasara neden olan saldırı sonrası araç, Kültür Mahallesi’nden çekildi.

SEVEN: “KORKU POLİTİKALARINA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Saldırıya ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, ikinci kez yaşanan saldırının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Korku politikalarına boyun eğmeyeceklerini ve faillerin yakalanıp hukuk önünde hesap vermesi için konunun takipçisi olacaklarını söyleyen Seven; “Seçim çalışmalarına başladığımız ilk günde otobüsümüze saldırı düzenlenmişti. Bu konuda siyasi partilere hassasiyet çağrısında bulunmuştuk ancak görmekteyiz ki, tahrik politikalarında ısrar edilmekte. Hangi siyasi partiye yönelik olursa olsun, can ve mal güvenliğine kast edecek hiçbir tutumu ve davranışı benimsemiyor, şiddetle reddediyoruz. Seçimin huzur ve güven içinde geçmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Söylemlerle değil, uygulamalarla bunun hayata geçmesini bekliyoruz. Ve bilinmesini isteriz ki, bu ve benzeri çirkin eylemlerle oluşturulmak istenen korku politikalarına asla boyun eğmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Her iki saldırının faillerinin tespit edilmesi ve hukuk önüne çıkarılması için konunun takipçisi olacaklarının altını çizen Seven; “AK Parti olarak hiçbir şekilde şiddetin tarafı olmayacağız. Fakat hukuksal mücadelemizden de vazgeçmeyeceğiz. Tüm siyasi partilerden beklentimiz de bu yöndedir. Bu itibarla, partimize yönelik bu tür çirkin saldırıları kınıyor, seçimin huzur içinde tamamlanmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN