• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

AK PARTİ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLEDİ

14 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1216 defa okundu.
AK PARTİ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLEDİ

AK Parti Solhan İlçe Kadın Kolları tarafından Solhan’da 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle bir program düzenlendi. Düzenlenen programda kadının toplumdaki yeri ve kadın haklarına dikkat çekildi.

AK Parti Solhan İlçe Kadın Kolları tarafından Solhan Kültür Merkezi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle bir program düzenlendi. Düzenlenen programda ilahiler ve türküler seslendirilip şiirler okundu. Programa katılan kadınlara hediyeler verildi.

Programda selamlama konuşması yapan Solhan Belediye Başkanı Vekili Mahmut Tütünen, “Bugün her yükü omuzlarında taşıyan, her sorunları üstlenen, cesurca göğüsleyen kadınlarının günü yalnızca bugün değil her gün olmalıdır. Kadınların değerini bilindiği kadına karşı şiddetin son bulunduğu bir gelecek dileğiyle tüm dünya kadınların adına Solhanlı kadınların kadınlar gününü kutlarım.” İfadelerini kullandı.

“KADINLAR ALLAH’IN EMANETİDİR”

Programda selamlama konuşması yapan Ak Parti Solhan Koordinatörü Bingöl Kadın Kolları İdari Mali İşler sorumlusu Elif Tuba Boylu, “Yiğitliğin, mücadelenin simgesidir, kadınlarımız; kadın onurlu kılınmıştır. Kız doğduğunda babasına cennet kapısı açılır. Evlendiğinde eşinin imanının yarısı tamamlanır, anne oldu cennet ayaklarının altına serilir. Kadınlar Allah’ın emanetidir. Toplumda aile kurumunun mihenk taşı olan tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutlar refah ve huzur için yaşayacağımız yarınlar dilerim.” İfadelerini kullandı.

“AK PARTİ, GERİCİ GÜÇLERE KARŞI DİRENİYOR”

Programda kısa bir konuşma yapan Ak Parti Solhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Şengül Tütünen, “8 Mart 1987’de bir tekstil fabrikasında başlayan direniş emekli kadınların haklarını aramak adına dünyada yaptıkları ilk meşaleydi kırk bin emekçinin direnişi dünyada büyük yankı uyandırdı. Çıkan olaylarda 129 kadın işçinin fabrikada yanarak ölmesi ise asıl uyanışı gerçekleştirdi. 8 Martta işçi kadınlar daha iyi çalışma koşulları için canları pahasına mücadele etti. O günden sonra dünyanın dört bir yanında kadınlar yaşam için barış ve özgürlük için direnmeye devam ediyor. Gerici güçlerin hayatımızın her anında bizleri hedef alan gerici politikalarına Ak Parti büyük bir başarıyla direniyor, gerici güçlere karşı direnmeye de devam edecektir. Bu özel günde ilçemizdeki kadınlar, ülkemizdeki ayrıca tüm dünya kadınlarına yaşanan bunca acılara, bunca yürek yangınlarına rağmen bir teslimiyet dilenecek ve bu özel günde insani bir tebessüm gönderme amacımızdır birbirinden erdemli ve emektar kadınlarımıza bir hediyemizdir.” İfadelerini kullandı.

 “MESAJLARI OKUYABİLMEK LAZIM”

Programa konuşmacı olarak katılan Hatice Soysal, “Bizim toplumuzda şöyle bir şey var kadın sadece anne olduğunda kıymetliymiş gibi bir durum var ama kadın, kadın olduğu için, insan olduğu için kıymetlidir. Peki, ne yapıyor bu kadın, niye bu kadar önemli? Yani kadınlar çok önemli işte cefakarız vefakarız diyoruz. Ama niye bu kadar cefaya katlanıyoruz. Çünkü kocaman bir neslin bizim ellerimizde yoğruluyor, bir hamur olarak bir çocuk veriyor elimize ve biz onu istediğimiz gibi şekillendiriyoruz. Yani istersek verdiğimiz eğitimiyle onu alim de yapabiliyoruz, zalimde yapabiliyoruz. Ama gönül ister ki biz çocuklarımızı alimler olarak vefalı evlatlar olarak yetiştirelim. Bu çok mu zor? Yani alimler yetiştirmek zor mu yada hayırlı evlatlar yetiştirmek zor mu? Zor değil değil mi? Yani nasıl bir şeyler için çaba gösteriyoruz dizi sahiplerimizi takip ediyoruz. İşte kim de daha güzel iğne oyası var diye çabalıyoruz. İşte oraya gidelim çok güzel bir model gelmiş diye tabanlarımızı aslında ne yapıyoruz, yoruyoruz? Ama işte ben çocuğuma nasıl bir eğitim verebilirim diye çok fazla kafa yoramıyoruz ama emin olun ki sizin attığınız her bir adım size on adım olarak geri dönecek. Çocuklarımızı iyi eğitmenin yolu nedir önce kendimizi eğiteceğiz değil mi? Yani şöyle düşüne bilirsiniz Solhan’dayız çok küçük bir yerdeyiz nasıl yapacağız? Okuyacağız. Yani elimizdeki tüm imkanları kullanacağız.  Allah Kuran-ı Kerim gönderdi ve koskoca bir kainat yarattı. Ağaçlar bize bir şeyler soruyor, yollar bize bir şeyler soruyor, çiçekler bize bir şeyler soruyor değil mi? Çok güzel şeyler soruyorlar yani bu mesajları okuya bilmek lazım.” İfadelerini kullandı.

“AK PARTİ ÇALIŞAMLARINDA KADININ DESTEĞİ BÜYÜKTÜR”

Programda bir konuşma yapan ve Ak Parti döneminde kadınlara yönelik yapılan çalışmaları izah eden Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, “Çok değerli kardeşlerimiz Ak Parti olarak kadınlarımıza yönelik cumhuriyet tarihinde yapılmamış iyileştirmelere imza attık. 2003 yılında anayasada yapılan değişiklikler kadın erkek eşitliği sağlanmasında devlet sorumluluğunu 2010 yılında ise yapılan anayasa değişikliğiyle kadınlarımıza dezavantajlı gruplara yönelik pozitif ayrıcılığı anayasa eşitlik ilkesine aykırı olmayacak ilkesini Ak Parti olarak biz getirdik ve kadınlarımıza eşitlik ilkesine pozitif bir ayrıcalık tanıtmış olduk. Yeni şartlı transferiyle eğitim sağlık yardımlarında kadınlarımızın hesaplarına para yatırması suretiyle kadınlarımıza bir değer verildi. Dul kadınlarımıza yönelik aile sosyal politikalar bakanlığımızın yaptığı çalışmayla dul kadınlarımıza maaş bağlandı ve bu anlamda çok ciddi iğleştirmeler yapıldı. Kadına yönelik şiddetin önlemesine ilişkin düzenlemeler, töre cinayetlerin önlenmesi için yasal düzenlemeler, istihdam ve çalışma hayatında birçok düzenlemeler yapıldı. Bunu sizlerde günlük yaşamda çok daha iyi biliyorsunuz ve iyi anlıyorsunuz. Ak Parti’nin kuruluşunun bugüne kadar yapılan her seçimde ciddi anlamda sizler destek oldunuz, oy verdiniz ve Allah sizlerden razı olsun. Hayatınızın her aşamasında hemen yanı başımızda varlıklarıyla onurlandığımız bizleri eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi şefkatini karşılıksız veren fedakar bütün ailelerimizin ellerinden öpüyorum. Bu vesileyle sizleri 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, en içten selam ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN