• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

AHIR VE AĞIL YAPIMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

9 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
843 defa okundu.
AHIR VE AĞIL YAPIMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Solhan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Tarım Sigortası ve Doğu Anadolu Projesi’ kapsamında Ahır ve Ağıl yapımı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Solhan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından ‘Tarım Sigortası ve Doğu Anadolu Projesi’ kapsamında Ahır ve Ağıl yapımı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

4 Ocak 2017 Çarşamba günü saat: 10.00’da Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Erzurum Tarım Sigortası Bölge Müdürü Meriç Özdemir ve Bingöl Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde görevli uzman veteriner hekim Zafer Kaya tarafından Ahır ve Ağıl yapımı hakkında bilgilendirme yapılırken Solhan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Mühendisi Şerif Ekinci tarafından da yüzde 50 devlet destekli sulama sistemleri hakkında bilgi verildi.

Yapılan toplantı hakkında basına bilgi veren Solhan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkilileri şu ifadeleri kullandılar:

“Üreticimiz İstedi Tarsim Gerçekleştirdi” tarım sigortaları havuzu TARSİM, yeni yılda tüm Türkiye’de buğday ürününde ilçe bazlı kuraklık verim sigortasının uygulanmaya alındı. 2017 yılında yeni uygulamaların hayata geçtiği bu uygulamalardan birinin de üreticilerin merakla beklediği ilçe bazlı kuraklık verim sigortası oldu. Değişen iklim şartları frenkansı ve şiddeti artan doğal afetler ve riskler nedeniyle tarımsal faaliyetler son yıllarda önemli ölçüde etkilenmekte ve Tarsim üreticiler için giderek önem kazanmaktadır. Başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı olmak üzere ilgili tüm tarafların kıymetli destekleri ile hayata geçirilen yeni uygulama ile üreticilerimiz buğday ürününü kuraklık, don, sıcak rüzgar, sıcak hava dalgası, aşırı nem, aşırı yağış risklerinin yol açtığı verim kaybına karşı güvence altına alabiliyor. Kuraklık sigortasında buğdayda dane, tohumluk ve sap unsuru teminat kapsamında olup poliçe priminin %60’ı devlet tarafından karşılanıyor ve aynı zamanda çeşitli indirim imkanları da sunuluyor. Üreticilerimiz çiftçi kayıt sistemine kayıt olduktan yada kayıtlarını güncellemelerinin ardından yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri aracılığıyla kolaylıkla başvuruda bulunabilirler. Tarım sigortasının bir an önce yaptırılması çağrısında bulunuyor uygulamanın ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN