• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

AFRİN VE FİLİSTİN İÇİN HATİM OKUNDU

31 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
654 defa okundu.
AFRİN VE FİLİSTİN İÇİN HATİM OKUNDU

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Afrin ve Filistin için iki adet hatim okutulduğu belirtildi. Bunu sürekli yapmamız gerektiğine dikkat çeken Çapın, “bizleri ayakta tutan okunan ayeti kerimeler ve yapılan dualardır” dedi.

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan program ile Afrin’de bulunan Mehmetçik ve Filistinli şehitler için hatimler okundu.

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen ve İlçe Müftülüğü desteği ile yapılan hatim organizasyonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü hizmet binasında açılan kurslardaki kursiyerler ve gençlerin katılımı ile Afrin’de bulunan Mehmetçik ve Filistinli şehitler için iki hatim okunduğu öğrenildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Afrin’deki askerlerimize ve Filistinli şehitler için iki tane hatim indirildiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nafiz Çapın, hatim duasının İlyas Çaptuğ ile Eşref Çapın tarafından Recep Tayyip Erdoğan Açık Alan ve Spor Kompleksi’nde bulunan Mescid-i Aksa’nın önünde okunduğunu belirtti.

Okunan hatimler ile ilgili bilgi veren ve tüm Solhanlı hemşerilerimizden birleşerek hatim indirmeleri ve Yasin okumaları ile milli manevi duyguların pekişmesi gerekliliğini dile getiren Çapın, bu tür programları sürekli yapmamız gerektiğine dikkat çekti.

Çapın, “Bizleri ayakta tutan; okunan ayeti kerimeler ve yapılan dualardır. Çünkü dua müminin miracıdır. İslam’ın son kalesi olan ülkemizin maneviyatıyla bütün güçlere direnç göstereceğinden kimsenin endişesi olmamalıdır. Bunun örneği tarihin her sayfasında mevcuttur.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN