• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:57
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:18

AFRİKA’DAKİ MÜSLÜMANLAR İÇİN KUR’AN-I KERİM KAMPANYASI

21 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1717 defa okundu.
AFRİKA’DAKİ MÜSLÜMANLAR İÇİN KUR’AN-I KERİM KAMPANYASI

Dünyadaki her üç Müslüman’dan birisinin Afrika’da yaşadığını, 50 yıl öncesine kadar Afrika’daki Hristiyan nüfusunun yüzde 3 iken misyonerlik faaliyetlerinden dolayı bugün yüzde 50’yi aşmış durumda olduğunu ve bunun en büyük sebeplerinden birisinin ise Müslümanların eğitim olanaklarının yeterli olmadığını belirten Tunç, Afrika’daki Müslümanlar için düzenlenen Kur’an-ı Kerim kampanyasına destek istedi.

Dünyadaki her üç Müslüman’dan birinin Afrika’da yaşadığını ve bunların Kur’an-ı Kerim ihtiyaçlarının olduğunu belirten İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, İHH’nın Afrika’daki Müslümanlar için Kur’an-ı Kerim kampanyası düzenlediğini söyledi.

Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin ve öğretmenin faydasına dikkat çeken Tunç, Misyoner çalışmalarının 50 yılda yüzde 3’ten yüzde 50’ye bir ilerleme kaydettiğini ve Müslümanların da bu oranda gerilemenin olduğunu anımsattı.

Tunç, İHH tarafından düzenlenen kampanya ile ilgili şu açıklamanın yapıldığını kaydetti: “Değerli gönül dostumuz; Dünyadaki her üç Müslüman’dan biri Afrika’da yaşıyor. 50 yıl öncesine kadar Afrika’daki Hristiyan nüfus yüzde 3 iken misyonerlik faaliyetlerinden dolayı bugün yüzde 50’yi aşmış durumda. Bunun en büyük sebeplerinden birisi Müslümanların eğitim olanaklarının yeterli olmaması. Kalem, defter, kitap yokluğu nedeniyle Afrika genelinde Müslümanlar ezbere dayalı eğitim almak zorunda kalıyor. “Luh” adı verilen tahtalara ağaç dallarıyla yazdıkları Kur’an ayetlerine çalışan öğrencilerin en büyük ihtiyacı ise mushaf, yani kitap halindeki Kur’an. Faturalı hattınızla 4072’ye göndereceğiniz 12 liralık her SMS, Afrikalı bir Müslüman kardeşimizin Kur’an ihtiyacını gidermek anlamına geliyor. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Afrika’daki Müslüman kardeşlerimizin Kur’an ihtiyacını gidermek amacıyla bir proje yürütüyoruz. Bu proje için sizin de desteğinize ihtiyacımız var. Dilerseniz sadece 12 liralık bağış ile bir Afrikalı kardeşimizin Kur’an ihtiyacını karşılayabilir; çevrenize bu projeden bahsederek onların da bir Kur’an hediye etmesini sağlayabilirsiniz.”

Proje hakkında bilgi veya projeye katkı sunmak için ‘0505 830 22 70’ numaralı telefonla İHH yetkililerine irtibat sağlanabilir.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN