• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

Adar, Yeniden Başkan Seçildi

9 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1854 defa okundu.
Adar, Yeniden Başkan Seçildi

1995 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Solhan İlçe Başkanı olan Ayhan Adar, yeniden ilçe başkanı seçildi. Başkan Yıldız ise aday olmadığını ve yeni arkadaşların görev yapacağını belirtip başarı dileklerinde bulundu.

 Milliyetçi Hareket Partisi Solhan İlçesi 8. Olağan Kongresi yapıldı.

Erbakan Caddesi’nde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı binasında 7 Aralık 2014 Pazar günü saat 10:00’da yapılan kongrede eski ilçe başkanlarından Ayhan Adar, aday olup tek liste ile yönetime talip oldu.

Kongreye Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hasan Kızılboğa, İlçe Başkanları ve yönetim üyeleri katıldı.

2006 yılında ilçe başkanı olan ve bugüne kadar bu görevi yürüten Mehmet Yıldız, yeni dönemde aday olmadı.

2006 yılından buyana Milliyetçi Hareket Partisi Solhan İlçe Başkanı olarak hizmet ettiğini belirten Mehmet Yıldız, “Bugüne kadar görevimi partimizin misyonuna uygun olarak yürütmeye çalıştım. Yeni dönemde arkadaşlarımızın görev almaları için yeniden aday olmadım. Daha önce de ilçe başkanlığı görevini yapmış olan Sayın Ayhan Adar, aday oldu. Yeni yönetime başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

1995-97 yıllarında Milliyetçi Hareket Partisi Solhan İlçe Teşkilatı başkanlığını yapan Ayhan Adar, yeniden hizmet için aday olduğunu belirtip, bunun bir görev değişikliği olduğunu ve hep birlikte bu görevi yürütüp hizmet edeceklerini aktardı.

Ayrıca Adar, önceki dönem ilçe Başkanı olan Mehmet Yıldız ve ekibine de çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

“Çözüm Süreci Değil, Çözülme Süreci…”

Kongrede konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hasan Kızılboğa, kongrenin hayırlı olmasını dileyip eski yönetime teşekkür etti ve yeni yönetime de başarılar diledi.

Kongrede çözüm süreci ile ilgili de konuşan Kızılboğa, “Aslında Oslo ile başlayıp 2012’de gün yüzüne çıkan, hükümetin de kabul ettiği çözüm süreci adı altında yürütülen çözülme süreci, PKK ile yapılan müzakere sonucu bölgemizin yaşanan son gelişmelerle devletin olmadığı ve birçok yerde PKK’nın komiteler kurduğu görülüyor. Devletin asker ve polisinin yetkileri alınmış, sadece izlemekle yetiniyorlar. Ülkenin birlik ve bütünlüğü için, bin yıllık kardeşliğin devamı için, Milliyetçi Hareket Partisi’ne ihtiyaç oluyor. İnanıyoruz ki bölgede, huzur ve barış isteyen vatandaşlarımız, AKP ve PKK’ya önümüzdeki seçimlerde bir ders verecekler. Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında buluşacaklarını umut ediyorum. Yeni yönetime seçilen arkadaşların bu bilinçle hareket ederek 2015 seçimlerine bizleri taşıyacaklarına inanıyorum. Görev değişikliği oldu. Eski ilçe başkanımız ve ekibine hizmetlerinde dolayı teşekkür ediyorum. Yeni yönetimimize başarılar diliyorum ve kongrenin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN