• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

AÇAN, İL BİRİNCİSİ OLDU

13 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1071 defa okundu.
AÇAN, İL BİRİNCİSİ OLDU

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Anadolu İmam Hatip Liseleri arası “Genç Sada Kur`an-ı Kerim ve Ezan’ı Güzel Okuma” yarışması yapıldı. Genç Bilaller Ezan’ı Güzel Okuma Yarışması’nda Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Halis Açan il birincisi oldu.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Anadolu İmam Hatip Liseleri arası “Genç Sada Kur`an-ı Kerim ve Ezan’ı Güzel Okuma” yarışması yapıldı. Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin koordinatörlüğünü yaptığı yarışma, Bingöl merkez Hacılar Camisinde gerçekleştirildi. Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ile birlikte 6 imam hatip lisesinden öğrencilerin yarışmacı olarak katıldığı etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü M. Emin Çakan, Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım, Bingöl Ticaret İl Müdürü Abdulvahap Tanık, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, okul müdürleri ve veliler yer aldı.

Yapılan yarışmada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, “Bugün burada bu kardeşlerimizden bir Kur’an ziyafeti ve namazın çağrısı olan ezanı dinledik. Din öğretimi görevlilerince hazırlanan imam hatipliler arasındaki bu yarışma, öğrencilerimizin sosyalleşmesi açısından oldukça önemlidir. Kur’an-ı Kerim`i güzel okumak kadar Kur’an-ı yeterince anlamak da bizim için çok önemli. Ben bu güzel kardeşlerimizin hepsini tek tek tebrik ediyorum. Biz bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi birinci olarak kabul ediyoruz. Çünkü bu yarışmaların kaybedeni yoktur. Nitekim sonuç itibariyle bu yarışmada ilimizi bölgede temsil edecek birincileri de seçmek zorundayız. Yarışmaya katılan ve emek harcayan herkesi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

AÇAN, İL BİRİNCİSİ OLDU

Genç Bilaller Ezan’ı Güzel Okuma Yarışması’nda Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Halis Açan il birincisi, Karlıoava Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhsin Ünal il ikincisi ve Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Andiç ise il üçüncüsü oldu.

Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda ise Merkez Anadolu İmam Hatip öğrencisi Hamza Bürçün il birincisi, Karlıova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yavuz Aydar il ikincisi ve Genç Anadolu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mücahit Kalabalık ise il üçüncüsü oldu.

Kur’an-ı Kerim Genç Muhafızları hafızlık yarışmasında ise Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Veysel Barut birinci oldu. Program sonunda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

SÖNMEZ’DEN TEŞEKKÜR

Bingöl’de yapılan yarışta derece elde edilmesinden sonra sosyal medya hesabında duygularını paylaşan Solhan Erkek Anadolu Lisesi Müdürü İhsan Sönmez, şu ifadeleri kullandı: “Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Halis Açan, Genç Bilaller Güzel Ezan Okuma yarışmasında il birincisi olmuştur. Öğrencimizi ve öğretmeni Özcan Tanık Hocamızı okulumuz adına tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Ayrıca öğrencimizin ve okulumuzun sevincini bizimle yürekten paylaşan ilçe milli eğitim müdürümüz Sayın Ali İhsan Yanılmaz ve ekibine, İlçe Müftü Vekili Sayın Osman Numanoğlu’na şükranlarımı sunuyorum.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN