• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

9 YATIRIM HİZMETE AÇILDI

19 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1681 defa okundu.
9 YATIRIM HİZMETE AÇILDI

Türkiye’de eskiden bir yatırım yapılırken önce temel atma töreni, sonra ortasında bir tören, en sonunda da hizmete açma töreni düzenlendiğini anlatan Yılmaz; “Şimdi ise bırakın temel atmayı, hizmete açılacağı zaman bile tören düzenlenemiyor. Çünkü o kadar çok hizmet yapılıyor ki, açılışlar bile toplu halde yapılıyor. İşte bu da AK Parti’nin farkıdır” dedi.

 Seçim çalışmaları kapsamında Bingöl’de temaslarını sürdüren Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Solhan’a hizmete sunulan kamu yatırımlarının toplu açılış törenine katıldı.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger ve Milletvekili Enver Fehmioğlu’yla birlikte Solhan’a giden Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş ve Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ile AK Parti Milletvekili Adayı Yusuf Coşkun tarafından karşılandı.

Açılış töreninde bir selamlama konuşması yapan Solhan Belediye Başkanı, programa katılanlara katılımlarından dolayı teşekkür ederken açılışı yapılan yatırımların ilçeye kazandırılmasından açılışına kadar başta Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

9 YATIRIM HİZMETE AÇILDI

Açılış programında konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş ise, açılışı yapılan yatırımlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Kaymakam Okumuş, “Bugün burada 13 milyon değerinde 9 adet güzide kamu yatırımı vatandaşlarımızın istifadesine sunucağız inşallah. Bu yatırımların 2 tanesi gençlik ve spor alanında, 2 tanesi belediye hizmetleri alanında, son 5 tanesi de eğitim alanındadır. Yaklaşık 2 milyon değerinde ki gençlik merkezi ve 500 seyirci kapasiteli kapalı spor salonunun yatırımlarıyla devletimiz Solhanlı gençlerin yanında olduğunu bir kez daha üzerine basa basa göstermiştir. Zeka oyunlarından güzel resime, bağlamadan gitara çok çeşitli kurslarla gençlik merkezi ciddi faaliyetler yapmaya şimdiden adaydır. Kapalı spor salonumuz; hentbol,  voleybol ve basketbol salonu olarak profesyonel  olarak kullanılabilecek  aşamadadır. Bu yatırımları inşallah faaliyetlerle doldurup daha anlamlı hale getireceğiz. Belediyemizin yaklaşık 3 milyonluk yatırımıyla mini terminal ve ziyaret  parkı halkımızın istifadesine sunulacaktır. Şehir içi şehirler arası köy otobüs/dolmuş ve taksileri modern yer ve binada vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarını en güzel şekilde inşallah karşılayacaktır. Eğitim alanında açılışa hazır 8 milyon değerinde 5 adet yatırımımız mevcuttur. Bunlar; Dilektepe Köyü 14 derslik eğitim binası, ilçe merkezimizde 28 Ağustos 14 derslik eğitim binası, merkezde yine YİBO 14 derslik eğitim binası ve kapalı spor salonu, Anadolu İmam Hatip Lisesi 24 derslik eğitim binası ve bu liseye mahsus 200 kişilik erkek öğrenci yurdu ve son olarak Öğretmen Veli Tuğa 14 derslik eğitim binasıdır. Bu yatırımlar sayesinde ilçemizin fiziki bina yatırımları neredeyse tamamlanmış olacaktır. Buradaki binaları etkin ve faal bir şekilde kullanmak için elimizden geleni yapacağız. Gençlik ve spor, eğitim, sosyal hizmet ve ulaştırma alanında yapılan bu işler üzerinde bir fiil emeği geçenlere Solhanlı vatandaşlarım adına teşekkür ediyor. İlçemize bu projeler için kaynak ayıran hükümetimize Sayın Başbakan Yardımcım şahsınızda şükranlarımı sunuyor.” Şeklinde konuştu.

 “AÇILIŞLARI TOPLU YAPIYORUZ”

Solhan’da toplu açılış programına katılan Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bugün gerçekten önemli bir açılış gerçekleştiriyoruz. Öncelikle ben bu bütün hizmetlerde emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum. Sayın belediye başkanımızı ve ekibini, sayın gençlik spor il müdürümüzü ve ekibini yine değerli milli eğitim müdürümüzü ekibini tebrik ediyorum. Bugün 9 adet projemizin açılışını yapacağız. Eskiden bir tane yatırım yapıldığı zaman temeli atılırdı, ortasında tören yapılırdı, sonunda farklı bir törenler yapılırdı ve en küçük bir yatırım için çok fazla doğrusu tanıtımlar yapılırdı. Bizim hükümetimizin döneminde o kadar çok yatırım yapıyoruz ki Cenabı Allah’a şükrediyoruz bunun için. O kadar çok yatımımız var ki temel atmaya yetişemiyoruz. Bunların temel atma törenleri için zaman kalmıyor. İş yapmaktan tören yapmaya vakit bulmuyoruz. Aslında bu 9 yatırımın her birini tek tek açmak gerekirdi. Toplu açılış yapıyoruz mecburen. Bu hale geldiğimiz için de Cenab-ı Allah’a şükrediyoruz iyi ki böyle bu hale geldik. Sadece Solhan ilçemiz de 9 tane yatırımı bugün resmi olarak hizmete alıyoruz. Bunlar 2013-2014 yıllarında başlayan ve tamamlanan yatırımlarımız. Milli eğitimde çok farklı yatırımlarımız yapıldı bundan sonrada devam edeceğiz inşallah. Solhan’ın eğitime verdiği önemin farkındayız. İlk günden itibaren Solhanlı kardeşlerimiz bize biz eğitimi çok önemsiyoruz, bizim eğitim yatırımlarımıza öncelik verin. Biz de onların sesine kulak verdik ve çok şükür bugün Solhan’da çok gelişmiş bir eğitim altyapımız oluştu. Bu yıldan itibaren tekli  bir eğitim sistemini inşallah hakim kılacağız. Öğrencilerimiz çok daha kaliteli bir hizmete kavuşmuş olacaklar  ve inşallah ilerde çok  daha başarılı öğrenciler göreceğiz. Bugün itibariyle 800 civarında Solhanlı çocuğumuz gencimiz üniversite talebesi. İlerde inşallah binlerce Solhanlı bu imkanlara kavuşmuş olacak. Eğitimle ilgili yurt meselesini kökünden çözmüş durumdayız. Kız çocuklarımız kırsal alandan gelip rahat bir şekilde güvenli bir ortamda eğitim imkanları almış durumundalar. Erkek çocuklarımız içinde yine fazlasıyla yurtlar yaptık. Uzunca bir zaman hiç bir ihtiyaç kalmadı çok şükür. Bunun da altını çizmek isterim ayrıca eğitimde bir sınıf atlayacak inşallah meslek yüksel okulu inşaatı başlamıştır. Artık Solhan bir üniversite şehri olacak biliyorsunuz. Üniversitemizde meslek yüksel okuluyla sağlık yüksek okulu kapsamında öğrenci alacak. Burada artık üniversite talebeleri eğitim görme imkanlarına kavuşmuş olacaklar. Solhan böylece her geçen yıl daha ileriye gidecektir inşallah." ifadelerini kullandı.

"9 PROJELERİMİZİN TOPLAM TUTARI 13 MİLYON TÜRK LİRASINI AŞIYOR"

Yılmaz, "Belediyemizde çok güzel projelerimiz var. -eski belediye başkanımız Niyazi beyde burada şükranlarımızı sunuyoruz- Solhan’ın alt yapısına çok büyük katkıları oldu hizmetleri de oldu. Yeni başkanımızda bayrağı devir aldı. O’da yatırımcı zihniyetle çok güzel yatırımlara imza atıyor. Burada 2 tane güzel proje gerçekleştirildi. Belediyemiz tarafından mini terminal mini dediğimize bakmayın 2.3 milyon Türk lirasından fazla yatırım yapıldı. Bir belediye için az bir yatırım değil. Tebrik ederim başkanı, ekibini ve belediye meclis üyelerini bunu gerçekleştirdik. Bir çok ilçe de böyle bir imkan yok. Solhan’ımız çok şükür böyle bir alt yapıya kavuşmuş oldu. Parklar çok önemli bir şehir için. Mesire yerlerin insanın soluklanacağı yerler belediyemiz bu ihtiyacı dikkate almış olarak 450 bin lira değerinde ziyaret parkı tamamlayıp hizmete açılmış hale getirdi. Bundan sonra bu parkımız Solhan’a hizmet edecek. Belediyemiz aralıksız yatırımlara devam edecek inşallah. Solhan’a yatırımlarımız devam ediyor. Burada sadece bu 9 projelerimizin toplam tutarı 13 milyon Türk lirasını aşıyor. Bu yatırımla bugün hizmete açıyoruz. Bunun dışında yatırımlarımız devam edecek." dedi.

ARSA PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ

Yıllardır ilçenin gündeminde olan Hükümet Konağı ile ilgili de konuşan Yılmaz, "Hükümet konağıyla ilgili bir mesele vardı. Arsa problemini çözdük inşallah. Solhan’ımız modern güzel Solhan’ın bu yeni şehir anlayışına uygun bir hükümet konağına kavuşacak şimdiden hayırlı olsun diyorum. Diğer taraftan tabi diğer yatırımlarda devam ediyor doğalgazı az önce bir arkadaşımız sordu doğalgaz ilettim hattı Solhan üzerinden Bingöl’e geçti biliyorsunuz. Solhan’da bir vana bırakmış durumundayız. İnşallah Solhan ileriki dönemlerde bu imkanlardan istifade ettirilecektir. Belli bir aşamaya yatırımlarımız geldiğinde zaman o imkanlara da kavuşmuş olacak Solhan’da. Solhan gerçekten önemli bir merkez. Duble yollarıyla, hastanesiyle, küçük sanayisiyle, yeni yeni üretim tesisleriyle, istihdam alanlarıyla geleceğe emin adımlarla yürüyor. Yeter ki birliğimiz beraberliğimiz olsun, yeter ki huzurumuz olsun. Ben inanıyorum ki Solhan gelecekte bu bölgede parlayan ilçelerden biri olmaya devam edecek. Bu vesileyle bugüne kadar Solhan’a hizmet etmiş olan herkese şükranlarımı sunuyorum.  Bugüne kadar taş üstüne taş koymuş laf üstüne laf koymuş demiyorum laf üstüne laf çok taş üstüne taş koyan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonrada hükümet olarak şahsım olarak Cenab-ı Allah bize güç kuvvet verdiği sürece sizlerin desteği duaları devam ettiği sürece inşallah biz de Solhan’ımıza, insanlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Hepinizi saygılar sunuyorum hayırlı ve mübarek olsun." şeklinde konuştu.

AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ

Yılmaz ve beraberindekiler Solhan’da yapımı tamamlanan, Gençlik Merkezi, 500 Seyirci Kapasiteli Kapalı Spor Salonu, Dilektepe 14 Derslikli Eğitim Binası, Merkez YBO 14 Derslikli Eğitim Binası ve Kapalı Spor Salonu, Anadolu İmam Hatip 24 Derslikli Eğitim Binası ve 200 Kişilik Erkek Öğrenci Yurdu, Öğretmen Veli Tuğa 14 Derslikli Eğitim Binası, Mini Terminal ve Ziyaret Parkı’nın toplu açılışını gerçekleştirdi.

Açılıştan sonra Solhan Mini Terminal ve akabinde Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Yılmaz, öğrenciler ve öğretmenler ile kısa sohbet etti. Daha sonra okulun kız öğrenci pansiyonunda öğle yemeği verilip açılış programı tamamlandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN