• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

82 STK ‘EVET’ DİYECEK!

27 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
906 defa okundu.
82 STK ‘EVET’ DİYECEK!

‘Bingöl Evet Platformu’ öncülüğünde bir araya gelen ve aralarında Solhan’da faaliyet gösteren STK’ların da olduğu 82 STK, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumunda ‘evet’ diyeceklerini açıkladı.

‘Bingöl Evet Platformu’, aralarında Solhan’da faaliyet gösteren STK’ların da bulundupu kentteki çeşitli 82 sivil toplum kuruluşları başkanlarının katılımıyla basın açıklaması düzenledi.

Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Bingöl Evet Platformu Başkanı Orhan Buğrahan, büyük Türkiye için anayasa değişikliğine evet diyeceklerini söyledi.

Buğrahan, “Bingöl’de 82 STK’nın katılımıyla 82 Anayasasının 18 maddesine artık yeter diyerek evet diyoruz. Malumunuz 1923-1950 yıllarında 27 yıl boyunca ülkeyi tek başına yöneten CHP zihniyeti, Takriri Sükûn Kanunuyla halkın inançlarına, değer yargılarına, kıyafetine müdahale ederek yasaklar getirmiştir. Ezanın İslam’ca okunmasına mani olmuş, camileri ahıra dönüştürmüş, Kur’an ile bağlarımızı koparmıştır. 1950’den sonra da vesayetle devleti yönetmiş, özellikle 1961 ve 1982 Anayasalarına koydurulan hükümlerle cumhurbaşkanı, başbakan çekişmeleri yaşanmış, koalisyon partileri arasındaki sorunlar vesayeti daha da arttırmıştır. 28 Şubat’ın post modern darbesiyle de dönemin Başbakanı Savunan Adam Necmettin Erbakan koltuktan indirilmiş, siyasi yasaklı hale getirilmiş, inançlı insanlara zülüm edilmiş, BÇG ile insanlar fişlenmiş ve bürokratik vesayet devreye sokularak zulüm yelpazesi genişletilmiştir” dedi.

NEDEN ‘EVET’ DİYECEKLERİNİ AÇIKLADILAR

Bingöllülerin 16 Nisan referandumunu tarihi fırsat olarak gördüğünü kaydeden Buğrahan, şunları söyledi: “Zira 2023 vizyonunu yakalamanın yolu da bu referandumdan geçmektedir. Malumunuz 15 Temmuz’un arkasındaki küresel, kirli haçlı zihniyeti ifşa olmuş durumda. Bu zihniyet ile mücadele etmek için hızlı hareket etmenin de önemi ortada. Bu nedenle hızlı karar almak ve uygulamak için evet, istikrarsızlık, belirsizlik ve nefret üreten parlamenter sistemi sonlandıracak yeni sistem için evet, milli iradeyi askeri ve sivil bürokrasinin vesayetinden kurtarmak için evet diyeceğiz. Çift başlılığa yol açan yetki karmaşasına dur demek için, davulun birinin tokmağın birinin elinde olduğu sistemi sonlandırmak için evet diyeceğiz. Hükümet kurma sorunlarının, koalisyonların milletvekili transferlerinin güneş moteli skandallarının olmaması için evet diyeceğiz. Ülkemizde üretimin, istihdamın artması için evet diyeceğiz. Her cumhurbaşkanı seçiminde ülkeyi kaosa sürükleyen Türkiye’nin yönetimini 367 garabetlerinden kurtarmak için evet diyeceğiz. Siyasi partilerin Anayasa mahkemesince çeşitli bahanelerle kapatılmaması için evet diyeceğiz. 18 Maddenin sıfır kilometre bir Anayasanın hazırlanmasına vesile olacağına inandığımız için evet diyeceğiz. Ümmetin umudu, son kalesi ve kalenin muhafızı Recep Tayyip Erdoğan’a güvendiğimiz ve de inandığımız için evet diyeceğiz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN