• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

80 YAŞINDAKİ ADAMA 5 YILLIK EZİYET

13 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1303 defa okundu.
80 YAŞINDAKİ ADAMA 5 YILLIK EZİYET

Hazarşah Köyü’nde ikamet eden 80 yaşındaki Abdullah Alın, 5 yıldır Aksa Fedaş’dan, bahçesinden geçen elektrik hatlarının başka güzergâha alınması için talepte bulunduğunu belirtip, Aksa FEDAŞ’ın ilk yıl inceleme yaparak, hattın başka güzergâha alınması gerektiği doğrultusunda karar verdiğini anca 5 yıldır işlemin gerçekleşmediğini söyledi.

 Merkez, ilçe ve köylerdeki hizmet yetersizlikleriyle sürekli gündemde olan Aksa FEDAŞ, sorun yumağı olmaktan kurtulamıyor. Yanmayan sokak lambaları, yol ortasındaki elektrik direkleri, elektrik kesintileri ve daha birçok sorunla şikâyet odağı haline gelen Aksa Fedaş, vatandaşların tepkisini almaya devam ediyor.

5 YILDIR ÇÖZÜL(E)MEYEN SORUN

Solhan İlçesi’ne bağlı Hazarşah Köyü’nde yaşayan 80 yaşındaki Abdullah Alın, bahçesinde bulunan ceviz ağaçlarının uzamasıyla birlikte 5 yıllık eziyeti başladı. Ceviz ağaçlarının elektrik hatlarına temas etmesinden doğabilecek olumsuzları önlemek için 5 yıl önce Aksa Fedaş’a müracaatta bulunduğunu söyleyen Alın, sorunun çözülmemesine sitem etti.

“İNCELEME YAPTILAR, HATTI DEĞİŞTİRECEĞİZ DEDİLER”

Müracaatın ilk yılı ekiplerin bahçede inceleme yaptığını belirten Alın: “ilk olarak Solhan ilçesindeki kuruma müracaat ettim. Onlar, bizim yapabileceğimiz bir şey yok deyip, Bingöl’e gönderdiler. Buraya gelip durumu sözlü ve yazılı olarak bildirdim. Bunun üzerine bir süre sonra gelip inceleme yaptılar ve hat güzergâhını değiştireceklerini söylediler. Fakat o tarihten sonra kimse gelmedi. 5 yıl boyunca bu yaşlı halimle Bingöl’e gelip durumu bildiriyorum ama sonucu değişmiyor” dedi.

Elektrik hatlarından doğabilecek olumsuzluklardan korktuğunu kaydeden Alın: “uzayan ağaç dalları, elektrik hatlarıyla temas etmiş durumda. Bu durumdan dolayı hasat zamanlarında elektrik korku yaşamamızın yanı sıra, rüzgârın etkisiyle dalların hatları koparacağından endişe duyuyoruz. Elektrik hatlarında bir kopma yaşanırsa, olası yangınlarda müdahale edebilecek gücüm de yok. Yetkililerin bu konuda duyarlı olması gerekiyor” diye konuştu.

Bingölonline

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN