• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

80 AİLEYE RAMAZAN YARDIMI

14 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5409 defa okundu.
80 AİLEYE RAMAZAN YARDIMI

Solhan’da kurulduğu günden beri yardımlaşma alanında farklı çalışmalar ile hizmetlerine devam eden ve Ramazan ayı öncesi 80 aileye yardım kolisi ulaştıran Solhan İHH’nın Ramazan’ın 15’inden sonra da yardımlarına devam edeceği belirtildi.

20 yılı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan İHH, bu yıl yine yetimlerin yüzünü güldürerek ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeyedevam ediyor.

Solhan’da kurulduğu günden beri yardımlaşma alanında farklı çalışmalar ile hizmetlerine devam eden İHH Solhan Şubesi her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Ramazan ayı öncesi 80 aileye yardım kolisi ulaştıran İHH’nın Ramazan’ın 15’inden sonra da yardımlarına devam edeceği belirtildi.

Sohbetler, seminerler, konferans ve eğitim yardımları gibi çalışmalar yürütürken özellikle yetimler olmak üzere ihtiyaç sahibi kişileri de yalnız bırakmayan İHH Solhan Şubesi, Ramazan ayında da çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Ramazan’da beş kıtaya uzun yolculuklar yapan İHH ekipleri, ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, muhacirlerin, yetim ailelerinin kapılarını çalarak, Ramazan bereketini uzak iklimlere taşımaya gayret ederken Solhan’da da ilçede farklı köylere yardımlar ulaştırılarak kardeşliklerini hissettirdiler.

İlçede çeşitli etkinlikler düzenleyerek faaliyetlerine devam eden İHH Solhan Şubesi, her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri ulaştırırken bazı ailelere de misafir olarak yanlarında olduklarını hissettiriyor. Bu çalışmalar kapsamında bu yıl da Ramazan ayı öncesi Solhan İlçe Merkezi ve köylerde 80 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisinin ulaştırıldığı belirtilirken Ramazan ayının 15’inden sonra da yardımların devam edeceği belirtildi.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN