• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

80 AİLEYE GIDA, 50 AİLEYE ET YARDIMI

29 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
722 defa okundu.
80 AİLEYE GIDA, 50 AİLEYE ET YARDIMI

Ailelerin Ramazan ayına ihtiyaçlarını karşılamış olarak girmeleri için çalışmalar yürüten İHH Solhan Şubesi, 50 aileye kırmızı et ve 80 aileye de Ramazan Kumanyası kolileri ulaştırırken ihtiyaç sahibi ailelere ay boyunca yardımların yapılacağı belirtildi.

İHH iyilik kervanı her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahipleri için yola çıkıyor. Her yıl Ramazan ayında yapılan yardımlar, bu yıl da sürüyor. Muhtaçların Ramazan’ın ilk gününde ihtiyaçlarını karşılamaları için Ramazan kumanyaları ailelere ulaştırılıyor.

İHH, yapılan bağışlar ile hazırladıkları kumanya paketlerini Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırma çalışması yürütürken, her bir kumanya paketinde bir ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlandığı belirtiliyor.

20 yılı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan İHH, bu yıl yine yetimlerin yüzünü güldürerek ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeyi hedefliyor.

Ramazan’da kıtalar arası uzun yolculuklar yapacak olan İHH ekipleri, ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, muhacirlerin, yetim ailelerinin kapılarını çalacak, Ramazan bereketini uzak iklimlere taşıyacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı çalışmalarını yürüten İHH, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden ilk elden ulaştıracak.

“80 AİLEYE GIDA, 50 AİLEYE ET YARDIMI”

Sohbetler, seminerler, konferans ve eğitim yardımları gibi çalışmalar yürütürken özellikle yetimler olmak üzere ihtiyaç sahibi kişileri de yalnız bırakmayan İHH Solhan Şubesi, Ramazan ayı dolayısıyla kumanya dağıtımına başladı.

Geçen yılda olduğu gibi bu yıl da yetimlere ve ailelerine destek olmak için çalışmalar yürüten İHH Solhan Şubesi, hayırseverler tarafından kendilerine ulaştırılan kırmızı et dağıtımını yaparak 50 ailenin aşına et katmaya vesile oldu.

İhtiyaç sahiplerine dağıtılan et yardımının yanı sıra Ramazan ayı programı kapsamında İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından da Solhan’a ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kumanyası için 150 kolinin gönderildiği öğrenildi.

Ramazan ayı öncesi Solhan’a gönderilen Ramazan kumanyası kolilerinden 80 adedinin İHH Solhan Şubesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldığı ve 70 adedinin ise ay içerisinde dağıtımının yapılacağı belirtildi.

“YARDIMLAR AY İÇERİSİNDE DE DEVAM EDECEK”

İHH’nın Ramazan ayında, dünyada farklı ülke ve bölgede, Türkiye’de ise tüm illerimizde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracağını belirten İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, “İHH olarak; ailelerin Ramazan ayına ihtiyaçları karşılanmış olarak girmelerini önemsiyoruz. İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından gönderilen Ramazan Kumanyalarından 80 koliyi Ramazan ayı öncesi ve Ramazanın ilk günü olmak üzere ihtiyaç sahibi ve yetim ailelerine dağıtımını yaptık. Kalan kolileri ise Ramazan ayı içinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağız. Zulmün ve zilletin izalesi, arzın imarı, toplumun ıslahı ve adaletin ikamesi amacıyla çalışmalara devam ediyoruz. Rahmet ve bereket vesilesi olan Kur’an ayı Ramazan’da bu ulvi gayeler uğrunda gayretlerimiz daha yoğun bir şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN