• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

8 PROJEDEN İKİSİ SOLHAN’IN

14 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5923 defa okundu.
8 PROJEDEN İKİSİ SOLHAN’IN

Bingöl’de Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 18 Milyon TL değerinde olan 8 tesisin ikisinin Solhan’da olacağı belirtildi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından temeli atılan bir yatırımın Solhan Arakonak Beldesi 1. Kısım olduğu belirtilirken ikinci yatırımın ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün Yüzenadalar Tabiat anıtında su isale hattı projesi olduğu açıklandı.

Bingöl merkeze bağlı Ilıcalar Beldesinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından desteklenen 18 Milyon değerinde olan 8 adet tesisinin temel atma töreni gerçekleşti.

Düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Bingöl milletvekili Cevdet Yılmaz, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve vatandaşlar katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın son 16 yılda Bingöl’e 4 Milyar TL civarında yatırım yaptığının altını çizen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, yatırımların devam edeceğini söyledi.

Temeli atılan bütün projelerin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Yılmaz, “Bu proje alanlarında daha çok üretim olsun, insanımıza daha çok faydalı olsun inşallah diyorum. Bu işlere destek olan herkese teşekkür ediyorum. Orman ve su işleri bizim için çok önemli bir bakanlık. Son 15 yılda Bingöl’e 4 Milyar TL civarında yatırım gerçekleştirdi bu bakanlığımız. Taşkın korumalardan ağaçlandırmalara, çok sayıda bu projeyi bu bakanlığımız Bingöl’de hayata geçirdi. İlk bakan olduğumuz sırada Gülbahar barajımız yıllar yılı bu baraj yarım kalmıştı. Yılan hikayesine dönmüş bir konuydu. Bakan olur olmaz Veysel Eroğlu bakanımız ile görüştük, hemen gerekli ödenekleri ayırdık ve şuan orası bitti. Bingöl’de doğru düzgü hiçbir gölet yoktu ama şuan Bingöl’de işletme safhasına aldığımız 5 adet barajımız var” dedi.

“GÖLGE ETMESİNLER YETER”

“Bütün bu çabaların sonucunda Bingöl’de 50 bin dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimiz yıllık yaklaşık 22 Milyonluk gelir artışı sağladık.” diyen Yılmaz, “108 dereyi ıslah ettik bu süreçte. 1 Milyon 700 fidanı toprakla buluşturduk. Orman köylerimizde yaşayan bin 704 aileye 8 milyona yakın ferdi kredi desteği sağladık. Birçok faaliyeti Bingöl’ümüzde gerçekleştirdik. Ayrıca 10 milyon metreküp içme suyu sağlandı ve birçok sulama arazisine dönük projeler yapıldı. İşte bütün bunlar AK Parti’nin farkı. Bu projeler şahıs projeleri değil, bunlar AK Parti’nin projeleridir. Birileri laf sütüne laf koyuyorlar, biz taş üstüne taş koyuyoruz. Böyle yapmaya da devam edeceğiz inşallah. Geçmişte yaptıklarımız da gelecekte yapacaklarımız teminatıdır. Başkaları her türlü lafı söylüyorlar, onlara dönüp sormak lazım. ‘Siz bugüne kadar bu memlekete ne yaptınız bundan sonra da ne yapmayı planlıyorsunuz?’ getirsinler halkımızın önüne fikirlerini koysunlar. Biz bundan memnun oluruz. Gölge etmesinler yeter biz başka bir şey istemiyoruz. Allah’ın izniyle bu yatırımlarımız devam edecek. Köylerimiz çok daha güzel hale getireceğiz” diye konuştu.

8 PROJEDEN İKİSİ SOLHAN’IN

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Bingöl’de temel atma töreni programında konuşan Yılmaz, Devlet Su İşleri temeli atılan projeleri şöyle sıraladı: “Bingöl Merkez Göltepesi 15 Temmuz Şehitler Barajı Sulaması, Bingöl Merkez Ilıcalar Göleti Sulaması, Bingöl Karlıova Kaynarpınar Köyü, Bingöl Solhan Arakonak Beledisi 1. Kısım, Bingöl Genç Çaytepe Köyü Lefar Mezrası Hut Deresi ve Bingöl Genç Çevirme ve Sarısaman Köyleri Sarısaman, Tarbacur ve Moğolcan Deresi”

Programda Orman Su İşleri temeli atılan tesisler; Ağaçlandırma ve ormancılık projeleri, Ağaçlandırma ve tesis bakımı, Gelir Getirici tür tesis edilmesi, Toprak muhafaza ve erozyon, Kontrollü tesis ve bakımı, Orman yolları, Orman emvali üretimi, Orman köylüsünün desteklenmesi ve Bina ve tesis inşaatı olarak açıklanırken Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yatırımının ise Yüzenadalar Tabiat anıtında su isale hattı olduğu açıklandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN