• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

8 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

15 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1162 defa okundu.
8 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

Solhan’da 2014-2015 eğitim öğretim yılını tamamlayan 8 bin 195 öğrenci, karnelerini aldı. Okullarda düzenlenen törenlerde karne alan öğrencilerin mutluluğunu Kaymakam Aydın ile Başkan Yıldız paylaştılar.

 Solhan’da 2014-2015 eğitim öğretim yılsonu resmi karne dağıtım töreni, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş ile öğretmenlerin katılımıyla Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlendi.

Öğrencilere karnelerini veren Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, öğrenciler ile sohbet etti.

Solhan’da 2014-2015 eğitim öğretim yılında okul öncesinde 511 öğrenci karne alırken, ilkokul ile ortaokulda 5 bin 800 öğrenci karne aldı. Lisede ise bin 884 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Ortaokulda okuyup mezun olarak orta öğretime geçen öğrenci sayısı 758 olurken liseden mezun olan öğrenci sayısının ise 279 olduğu öğrenildi.

Karne töreni yapılan sınıfta sınıf rehber öğretmeni, güzel bir yıl geçirdiklerini dile getirirken okula akıllı tahta uygulamasına geçildiğini ancak bu yıl geçildiği için gerektiği gibi faydalanamadıklarına belirtirken tahtanın çok kullanılışlı olduğunu ve önümüzdeki yıl öğrencilerin çok faydalanacağına inandığını belirtti.

ÖĞRENCİLER İLE SOHBET EDİLDİ

Törenin ardından konuşan ve öğrencilere yönelik tavsiyelerde bulunan Kaymakam Aydın, “Tatil boyunca fırsat buldukça YGS’ye yönelik çalışmalarınızı tavsiye ediyorum. Tabi ki dinleneceksiniz, ailenize yardımcı olacaksınız, belki imkan bulanlar gezeceklerdir. En doğal hakkınız. Bunları yaparken de siz bir maratonun içerisindesiniz. İki yıl sonra üniversiteye giriş için önemli bir aşamadan geçeceksiniz. Son sene yüklenip çalışmak çok sağlıklı bir şey değil. Bunu şimdiden başlayıp sağlıklı bir şekilde sürdürmek lazım. Dolayısıyla son sene de fazla strese girmemiş olursunuz. Bir de benim tavsiyem elinizden gediğince kitap okumaya çalışın. Kitap okumanız size çok faydalı olur. Her şeyden önce iyi bir kitap okuyucusu, okuduğu soruları da çok iyi anlar, o sorularda asıl vurgulanan şeyleri kaçırmaz. Ben bunlara dikkat edeceğinizi ve zaten bildiğinizi de biliyorum ama yine de hatırlatmak isterim. Her düşüncede kitap okuyun. Dünyaya daha farklı bakma imkanı elde edersiniz. Fikir geliştirirsiniz. Birileri sadece size anlattığı şekilde değil de sizde belli değerlendirmelerden geçirerek fikirler elde edebilirsiniz. Yoksa kitap okumayan insanların tabiri caizse kandırılmaları her zaman çok kolaydır. İhmal etmeyin, çünkü kitap okumak bir nevi dinlenmedir. Çok güzel bir şeydir. Şiddetle tavsiye ederim. Yazın burada olanlar için burada kültür merkezinde kütüphanemiz var. Orayı değerlendirebilirsiniz. Ben tavsiye ederim. Oradaki arkadaşlarımız da sizlere yardımcı olurlar.” İfadelerini kullandı.

Kaymakam Aydın’ın konuşmalarının akabinde öğrenciler duygularını ve tatilde yapmak istediklerini paylaştılar. Sınıftaki törenin akabinde Kaymakam Aydın ve beraberindekiler okulun toplantı salonunda okul öğretmenleri ile bir araya geldiler.

Öğretmenler ile bir araya gelen Aydın, “Bugünde nihayetinde dönemi tamamlamış olduk. Bu vesile ile hepinize çok teşekkür ediyorum. Tabi nihayetinde siz nesli yetiştiriyorsunuz, şekillendiriyorsunuz ve şuan elinizde eğitim gören gençler, öğrencilerimiz; yarında bizim şuan bulunduğumuz noktalara gelecekler. Ne kadar iyi yetişirlerse o kadar iyi bir gelecek bizi bekliyor” şeklide konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN