• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

75 Yataklı Olmalı

15 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1443 defa okundu.
75 Yataklı Olmalı

Türkiye Kızılayı Solhan Şubesi tarafından Solhan Devlet Hastanesi’nde doğum yapan annelere sevgi bohçası verildi. Sevgi Bohçası için düzenlenen programda katılımcılar yatan hastaları da ziyaret ettiler. Hasta ziyaretlerinde hastaların talepleri Solhan Devlet Hastanesi’nin 75 yataklı olması yönünde oldu.

 Türkiye Kızılayı Solhan Şubesi tarafından Solhan Devlet Hastanesi’nde doğum yapan annelere, sevgi bohçası verilmesi için geçtiğimiz hafta Solhan Devlet Hastanesi’nde bir program düzenlendi.

Düzenlenen Programa, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Akif Güler, İdari Hizmetler Başkanı Nedim Hant, Türkiye Kızılayı Solhan Şubesi Başkanı Esref Canlı, Solhan Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Zeki Çetinkaya, Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu ve Solhan Devlet Hastanesi yönetimi katıldı.

Türkiye Kızılayı Solhan Şubesi ile Solhan Devlet Hastanesi Başhekimliği arasında yeni doğum yapan bayanlara sevgi bohçası verilmesi ile ilgili imzalanan protokol sonucu doğum yapan kadınlara sevgi bohçası verildi.

Sevgi bohçalarının Türk Kızılayı tarafından birçok ilde verildiğini belirten Türkiye Kızılayı Solhan Şubesi Başkanı Eşref Canlı, Bingöl’de bu uygulamanın ilk olarak Solhan’da yapıldığını belirtti.

Solhan Devlet Hastanesi Başhekimliği ile yaptıkları protokol sonucu sevgi bohçaları dağıtımının yapıldığını belirten Canlı, Hastanede doğum yapan kadınlara yönelik uygulanan bu projenin 2014 yılında yeni yapıldığını belirtip 2015 yılında daha kapsamlı bir çalışma ile sayının artacağını dile getirdi.

Uygulamanın çok güzel olduğunu belirten Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Akif Güler, aynı uygulamanın Bingöl Kadın Doğum Hastanesi’nde de uygulanmasının önemli olduğunu vurguladı.

Hastanede yatan doğum hastalarını ziyaret eden katılımcılar, sevgi bohçalarını annelere teslim ederken evlatlarının sağlıklı olmaları temennilerinde bulundular.

Poliklinik ve servisleri ziyaret eden Kaymakam Aydın ve beraberindekiler, hastalara geçmiş olsun dileğinde bulundular. Genel Cerrahi Bölümünde yatan Orhan Tezel isimli hasta, geçirdiği trafik kazası sonucu hastanede yattığını belirtirken kazanın Solhan Bingöl yolu Özel Onur Rahabilitasyon Merkezi yakınlarında meydana geldiğini aktardı. Kazanın yolda bulunan taş parçalarından dolayı meydana geldiğini belirten Tezel, bu sebeple meydana gelen ilk kazanın da olmadığını dile getirdi.

Solhan Kaymakamı Aydın ile Belediye Başkanı Yıldız, yük araçların trafiğe çıktığında çadır takması gerektiğini belirtip, bunun Solhan’da yağılmadığını aktarırken bu hususta gerekli çalışmaları yapacaklarını belirttiler.

Yatan diğer hastaları da ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulunan Kaymakam Aydın ve beraberindekiler, hastaların hastane hakkındaki görüşlerini de dinlediler.

Solhan Devlet Hastanesi’nin yol üstü bir hastane olmasından dolayı diğer ilçe hastaneleri ile kıyaslanmaması gerektiğini söyleyen hastalar, Hastanede tomografi ve MR cihazlarının olması gerektiğini ve bununla birlikte farklı dallarda uzman hekimlerin de olması gerektiğini söylediler.

Hastaların istedikleri cihazların ve talep edilen uzman hekimlerin 75 yataklı hastanelerde olduğu belirten yetkililer, bunun için de girişimlerinin olduğunu ancak uygun görülmediğini belirttiler.

Kaymakam Aydın ve beraberindekiler, gerek vatandaşların belirttiği cihaz ve hekimler ve gerekse hastanenin D-300 karayolu üzerinde olmasından dolayı ve Doğu illerinden Bingöl’ün Batısında bulunan illere sevklerin de çokça yapıldığı ve acil bir durumda Solhan Devlet Hastanesi’nde de gerekli müdahalenin yapıla bilmesi ve Solhanlı Hastaların da ilçe dışına sevk edilmemeleri için Hastanenin 75 yataklı olmasının yerinde bir karar olacağını belirtip bununla ilgili yeniden bir değerlendirme yapılıp talebin ilgili mercilere ulaştırılması gerektiğini aktardılar.

Yapılan ziyaret sonrasından hastane yemekhanesinde misafirlere yemek ikramı ile program sona erdi. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN