• Dolar Alış / Satış: 0 / 0
  • Euro Alış / Satış: 0 / 0
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

70 BİN METRE KARA YOL VE KALDIRIM YAPILDI

18 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1445 defa okundu.
70 BİN METRE KARA YOL VE KALDIRIM YAPILDI

Altyapı çalışmaları hakkında bilgi veren Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, 2015 yılında 70 bin metre kara yol ve kaldırım yapımını tamamladıklarını ve 6 bin metre kare ise taş duvar ile perde beton uygulaması yaptıklarını söyledi.

 Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, sonbaharda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. İmar yollarının açılmasından yol ve kaldırımyapımı ile yol kenarlarına duvar yapımı ve menfez yapımı çalışmalarını anlatan Yıldız, 2015 yıl içinde planlanan yol yapımının yaklaşık olarak iki katı kadar çalışmanın yapıldığını söyledi.

Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi bölgesinden Şimşirpnar Köyü yolundan Yeşilova Mahallesi Haraba mevkiinde yol genişletme ve taş duvarı çalışmalarının başlandığını ve önümüzdeki sezon da eksik kalan yerlerin tamamlanacağını belirten Yıldız, duvar çalışması biten mevkilerde yola malzeme serme ve sıkıştırma çalışmalarının yapılacağını ifade etti.

Yeni Mahalle Acil 112 arkasında bulunan kısımlarda yol çalışmasının yapıldığını belirten Yıldız, “Yeni Mahalle’de mezarlık altında perde beton çalışmalarını tamamladık, yola mazeme serme ve sıkıştırma çalışması yapılacak. Yeni Mahalle’de bulunan Petrol yanında bir evin çökme ihtimaline karşı evin alt kısmına perde beton uygulaması yapılarak çökme engellenmiş oldu. Yeni Mahalle Acil 112 arkasında bulunan kısımlarda yol çalışmaları yapılarak Jandarma yoluna kadar tüm bağlantılar tamamlandı. Halime Pınar Mahallesi Askerlik Şubesi Arka kısmından Nato yoluna kadar yeni bir yol açma ve genişletme çalışması yaptık.” İfadelerini kullandı.

70 BİN METRE KARA YOL VE KALDIRIM YAPILDI

Günlük ortalama 680 metre kare kilitli parke taşı döşemesi yapıldığını belirten Yıldız, “Bu yıl hem belediyemize ait kilitli parke taşı imalat şantiyemizin imal ettiği taşları kullandık hem de ihale yolu ile taş alımını gerçekleştirdik. Belediyemize ait kilitli parke taşı imalat şantiyemizde günlük ortalama 330 metre kare taş imalatı yaptık. Günlük taş döşemesinde ise ortalama 680 metre kare taş kullanıldığından ihale yolu ile taş alımını gerçekleştirdik. 70 bin metre kare kilitli parke taşı, bordür ve oluk taşı döşemesi yaptık. Ayrıca bozulan mevkilerde tadilat çalışması yaptık. Kilitli parke taşı çalışmalarında devam eden işlerin tamamlanması ile sezon kapatılacak ancak tadilatlara devam edilecektir. Parke taşı döşenmemiş yollarda çamur olanlara da vatandaşlarımızı çamurdan korumak için malzeme serilecektir.” dedi.

Yeşilova Mahallesi Haraba mevkiinde iki adet menfez çalışması yaptıklarını ifade eden başkan Yıldız, menfezlerin bağladığı yol çalışmaların da önümüzdeki inşaat sezonunda yapılacağını belirtti.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN