• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

7 BİN 5 YÜZ ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

17 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2403 defa okundu.
7 BİN 5 YÜZ ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

2018-2019 Eğitim-öğretim yılı 14 Haziran günü sona erdi. Solhan’da 7 Bin 5 Yüz öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Düzenlenen karne töreninde öğrencilere tatillerini iyi değerlendirmeleri yönünde mesajlar verildi.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı dönem sonu karne dağıtım programı düzenlendi.

Her eğitim öğretim dönemi sonucunda farklı okullarda düzenlenen karne dağıtım töreni bu sefer yeni eğitim binasıyla Solhan Atatürk Ortaokulu’nda düzenlendi.

Karne dağıtım programına Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkan Vekili Yavuz Çavuşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ile Okul Müdürü Nurullah Azak ve Öğrenci velileri katıldı.

Atatürk Ortaokulu’nda okulun konferans salonunda düzenlenen karne töreninde Okul Müdürü Nurullah Azak, bir konuşma yaptı.

Azak, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Hayırlısıyla 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılını öğrencilerimiz için tamamlıyoruz. Bugün biz idareci ve öğretmenler için de aslında bir değerlendirme günü. Bizim için zor ve yorucu bir yıl oldu. Yeni eğitim binamızda birçok eksiklik ve sıkıntılara rağmen hamdolsun öğretmen ve personellerimizin gayret ve destekleri ile kazasız belasız bitirmenin huzurunu yaşıyoruz. Birçok öğrencimiz; sabırla ilmek ilmek planlı bir çalışmanın hayırlısıyla semeresini bugün alacaktır. Tabi öğrencilerimize tavsiyemiz öncelikle tatillerini çok verimli ve planlı bir şekilde geçirmeleridir. Bu dinlenme, boş vakit sadece eğlenme anlamına gelmesin. Özellikle eğlenirken, dinlenirken aynı zamanda onları eğitecek, onları daha çok geliştirecek aktivitelerle muhakkak tatilleri değerlendirsinler. Hasetten kitap okuma hususunda özellikle tavsiyelerimiz var. Öğretmenlerimiz; bilgileri ve deneyimleriyle öğrencilerimize her zaman ışık saçmaya devam edecekler. Zaten eğitim, iyi yetişmiş öğretmenle kaim, anlam buluyor. Onun için emekleri hem bizim üzerimizde hem de öğrencilerimiz üzerinde çok. Huzurlarınızda bütün öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kıymetli velilerimize de mesajımız; çocuklarımız bugün hayırlısıyla karnelerini aldılar. Ama velilerimize özellikle şunu söylüyoruz. Kesinlikle karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu göstermez. Sadece derslerdeki durumunu gösterir. Başarısızlıktan dolayı kesinlikle kınanmamaları, daha çok bu hususta sabırla ilmek ilmek kendi hayat sürecini sürerken onlara destek olmalarını tavsiye ediyoruz. Bu hususta da velilerimizin bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz.”

“HUZURLU VE BAŞARILI BİR ŞEKİLDE BİTTİ”

Programda konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, “2018-2019 eğitim öğretim yılı huzurlu bir şekilde bitti. Gözlemlediğim kadarıyla başarılı bir şekilde bitti. Eğitim süreci çok zorlu bir süreç. Türkiye’miz çok değişti. Bu salondaki görüntü bilinçaltımızın resmidir aslında. Bunu sözle söyleyemezsek de hissiyatımızla, duygularımızla, bilinçaltımızla bunu tasdik ediyor. Okullar yapıldı, bilgisayarlar alındı. 10 yıl önce bu projeksiyonlar çok lükstü. Akıllı tahtalar şu sınıflar, şu okullar yoktu. Şöyle bir bakıyorsun kolej havasındalar. Öğretmenlerimiz tatile giriyorlar 15 gün sonra onlar da gerçek tatillerine kavuşacaklar. Öğrencilerimize de iyi tatiller diliyorum. Tatil boş oturup televizyon izlemek, sağa sola mesaj yetiştirmek değildir. Her sene söylüyorum ben tatili üçe bölüyorum. Birincisi gerçekten; oyundur, eğlencedir, kitap okumadır, ziyaret etmektir, gezmektir. Bunun dışında mevcut derslerimizden ve önümüzdeki derslerden de kopuk bir şekilde yaşamamak adına bazı dersleri tekrar etmek, kitap okumak gerekebilir. Mesela edebiyat ve tarihten kopmamak adına tarihi romanlar okunabilir. Cumhuriyet tarihimiz var, Osmanlı ile ilgili romanlar var. Bu kitapları okursak tarihten de, mevcut gündemden de, edebiyattan da kopmamış oluruz. Yine aynı şekilde matematik ve fen ile ilgili olanlar da Türkiye’de mutlaka bilim üzerine işler var. Üniversitelerin yaptığı işler var, belediyelerin yaptığı işler var bazı merkezler var. İmkanı olanlar ziyaret edebilir. Keşke Belediyemizin yaz okulu olsa başarılı öğrencileri Ağustos ayı içinde bir ay içinde tam okuldan kopmadan, tekrardan ders içerir, okuma içerir, spor içerir, eğitim içerir, gezi içerir bir formatta bir yaz okulu açsa, imkanları genişletse. Büyük şehirlerde kolejlerde yapıyorlar ama onlarda kriterler farklı. Belediyeler çok düşük meblağlarla yapabiliyorlar. Çocuğun asgari zaruri ihtiyaçlarını talep edebiliyorlar o da çocuğun kendi ihtiyacıdır. Bunun dışında sabahtan akşama kadar belli spor merkezlerinde değerlendirilebilir. Ben bir açılım olsun, bir değişiklik olsun, bakış açınıza bir zenginlik katılsın diye böyle bir şey söyledim. Bu imkanları olanlar mutlaka değerlendirsinler, bizde değerlendirebiliriz.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN