• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

60 ÖĞRENCİ GEZİYE GÖTÜRÜLDÜ

18 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
773 defa okundu.
60 ÖĞRENCİ GEZİYE GÖTÜRÜLDÜ

Güçlü yarınların oluşumunda gerçek katkıyı sağlayacak olan gençlere muhteşem bir medeniyet ve tarihin evlatları olduğumuz gerçeğini anlatmak amacıyla yürütülen Şehirler ve Kültürler Projesi kapsamından Solhan’dan 60 öğrenci geziye götürüldü.

Gençlerin ülkemizin doğal güzelliklerini görmeleri, muhteşem tarihini ve kültürel değerlerini öğrenmeleri, Anadolu’da kök salıp büyümüş derin ve heybetli medeniyetimizi, şehirlerimizi ve kültürümüzü tanımaları için başlatılmış bir hareketlilik eğitim projesi olan “Şehirler ve Kültürler Projesi” kapsamından bir gezi programı düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Şehirler ve Kültürler Projesi” kapsamında Bingöl Gençlik Merkezi Müdürlüğü organizatörlüğünde Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde 60 öğrenci programa katıldı.

14 yaş ve üzeri 60 öğrencinin katıldığı gezi programına 2 gençlik lideri ile Solhan’dan 3 idari personelin katılımı ile program düzenlendi.

Solhan’dan hareket eden ekip, “Şehirler ve Kültürler Projesi” kapsamında Bitlis ili Tatvan ve Ahlat ilçelerindeki tarihi yerleri ve burada yaşayan kültürleri yerinde görmek için gittkleri mekanlarda tarihi yerleri ve oradaki kültürler hakkında bilgi sahibi oldular.

PROJENİN AMACI NEDİR?

“Şehirler ve Kültürler Projesi” web siteside projenin amacı şöyle aktarılmış: “Gezdikçe bilgi birikimi, iletişim gücü ve gönüllülük bilinci artan bir gençlik yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen bu proje kendini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen gençlerin varlığının sosyal barışa kardeşlik ve huzura hizmet edeceği bilinciyle uygulanmaktadır. Şehirler ve Kültürler Projesinin bir diğer amacı güçlü yarınların oluşumunda gerçek katkıyı sağlayacak olan gençlere muhteşem bir medeniyet ve tarihin evlatları olduğumuz gerçeğini anlatmaktır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN