• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

550 ÖĞRENCİYE GİYİM YARDIMI

29 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
940 defa okundu.
550 ÖĞRENCİYE GİYİM YARDIMI

Kurum olarak Genel Müdürlük tarafından gönderilen yardımların hak sahiplerine ulaştırmanın yanında bazen de yardımsever kuruluşlar ile irtibata geçip ihtiyaç sahiplerinin yarasına merhem olmaya çalışan Solhan SYDV, bu kez LC Waikiki ile yapılan görüşmeler sonucunda 550 civarında öğrenciye giyim yardımı yaptı.

Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ilçe merkez ve bağlı yerleşim yerlerinde çeşitli eğitim kurumlarında öğrenim gören yaklaşık 550 öğrenciye giyim yardımının ulaşılmasına vesile oldu.

Solhan SYDV Müdürlüğü, kurum olarak Genel Müdürlük tarafından gönderilen yardımların hak sahiplerine ulaştırmanın yanında bazen de yardımsever kuruluşlar ile irtibata geçip ihtiyaç sahiplerinin yarasına merhem olmaya çalışıyor.

İhtiyaç sahibi öğrencileri unutmayan Solhan SYDV, İlçemiz merkezi ve bağlı yerleşim yerlerinde bulunan bazı eğitim kurumlarında öğrenim gören ve ailesinin maddi durumu iyi olamayan; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine giyim yardımını ulaştırdı.

Yürüttüğü ayni ve nakdi yardım faaliyetleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam eden ve ihtiyaç sahibi ailelerin; gıda, yakacak, giyim, barınma, sağlık, nakit para ve eğitim yardımları gibi yardımlar yapan Solhan SYDV, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim yardımı yapılması için girişimlerde bulundu.

LC Waikiki ile yapılan görüşme sonrasında okulların tespit ettiği ihtiyaç sahibi öğrencilerin giyim ölçülerinden ayakkabı numaralarına kadar listeleyip LC Waikiki’ye gönderen Solhan SYDV, LC Waikiki tarafından öğrenciler adına paketlenip gönderilen yardımların okul idarelerine teslim edildiği ve okullar tarafından da öğrencilere dağıtıldığı öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN