• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:47
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

5 PARTİNİN ADAY LİSTELERİ

21 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2697 defa okundu.
5 PARTİNİN ADAY LİSTELERİ

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanları, Belediye Meclisi Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyeleri aday listeleri partiler tarafından İlçe Seçim Kurulu’na teslim edildi. Solhan’da listelerini ilçe seçim kuruluna teslim eden 5 siyasi partinin listeleri kamuoyuna şöyle yansıdı.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçim için ilçe seçim kuruluna başvurular 19 Şubat 2019 Salı günü yapıldı. Solhan’da seçime girecek siyasi partilerden 5’inin listesine ulaşıldı.

İşte, 31 Mart seçimlerine girecek partilerden Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Halkların Demokratik Partisi, Saadet Partisi ve Cumhuriyet Halk Demokratik Partisi listeleri;

AK PARTİ TAM LİSTE VERDİ

19 Şubat’ın İlçe Seçim Kuruluna listelerin teslim edilmesinin son gününde Solhan’da Ak Parti tam liste ile müracaatını gerçekleştirdi. Abdulhakim Yıldız’ın Belediye Başkanı Adayı olduğu ve Kontenjanın ise Yavuz Çavuşoğlu olduğu listede İl Genel Meclisi Üyesi adaylarının Rıza Çelik, Halim İlkyaz ve Ğıyasettin Çakar’ın asıl, Sabahattin Kıvanç, Ahmet Aydın ve Mehmet Arif Yayan’ın ise yedek listede yer aldığı öğrenilirken Belediye Meclisi üye listesi ise şöyle sıralandı: 1-Mehmet Yazgan, 2-Cevdet Ölmez, 3-Fesih Öğüt, 4-Adil Maç, 5-Yılmaz Kırım, 6-Vahap Maç, 7-Nihat Ayraç, 8-Nevzat Kurtaran, 9-Barış Gültekin, 10-Cahide Tuğa

MHP SOLHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SÖNMEZ OLDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Solhan Belediye Başkan Adayının İbrahim Sönmez ve Kontenjanın ise Hayati Hocaoğlu’nun olduğu Listede: İl Genel Meclisi Adaylarının Mehmet Yazıcıoğulları ile Kazım Apa olduğu ve 3’üncü ismin ise yazılmadığı öğrenilirken Arakonak Belediye Başkan Adayının ise Emrullah Tezel olduğu ve Belediye encümen listesinde ise 6 ve 8’inci sıraların boş olduğu öğrenildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Solhan Belediyesi Meclis Üyesi Adayları:

1-Kazım Boylu, 2-Zeki Tezel, 3-Fuat Arı, 4-Niyazi Kaya, 5-Ahmet Kutlu, 6-Boş, 7-Nusret Çiftçi, 8-Boş, 9-İlhami Tekdemir, 10-Mehmet Döner

HDP ENCÜMEN LİSTESİ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Solhan İlçe teşkilatının,  İl Genel Meclisi üyesi adayları ve Belediye meclisi üyesi adayları açıklandı.

HDP’nin Solhan Belediye Eşbaşkan Adaylarının M.Sıddık Çelikel ile Ayşe Kaya olduğu listede İl Genel Meclisi üyesi adayının Ramazan Zeylan olduğu belirtilirken HDP Solhan Belediyesi Meclis Üyesi Adayları ise şöyle sıralandı.

1-Bayram Kıyıcı, 2-Kazım Erçin, 3-Yavuz Tasalı, 4-Ramazan Buyruk, 5-Nihat Söylemez, 6-Avni Boltan, 7-Remzi Sönmez

SAADET PARTİSİS ENCÜMEN LİSTESİ

Solhan eski Belediye Başkanlarından Mehmet Emin Düşen’in Solhan Belediye Başkan Adayı olduğu Saadet Partisi’nde kontenjanın Kutbettin Tan, İl Genel Meclisi üyesi adaylarının ise Cemil Yayan, Abdullah Turgut ve Mehdin Düzgün olduğu listede Solhan Belediyesi Meclis üyesi aday listesi ise şöyle sıralandı: 1-Nazım Kartal, 2-Abdurrahim İncedursun, 3-Abdurrahman Kılıçı, 4-Ğıyasettin Bitmez, 5-Mehmet Cadaklı, 6-Hüseyin Davran, 7-Naci Genç, 8-Orhan Soydan, 9-Muhittein Çay, 10-Aydın Düzgün

CHP 2 ENCÜMEN İLE YARIŞACAK

Ertan Turgut’un Solhan Belediye Başkanı Adayı olduğu Cumhuriyet Halk Demokratik Partisi’nin (CHP) Solhan İlçe teşkilatı tarafından hazırlanan listede İl Genel Meclisi üyesi adaylarının olmadığı Belediye Meclisi üyesi adaylarının ise Mehmet Canlı ile Ercan Kopan olduğu öğrenildi.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN