• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

41 Büyükbaş Hayvan Çalındı

9 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1186 defa okundu.
41 Büyükbaş Hayvan Çalındı

Bingöl’de son zamanlarda artış gösteren hayvan hırsızlığı olaylarına bir yenisi daha eklendi. Daha önce Merkez ve Karlıova’ya bağlı köylere dadanan azılı hırsızlar, bu kez Solhan’a bağlı Dilektepe Köyü’nde 41 büyükbaş hayvanı çalarak, kayıplara karıştı.

 Edinilen bilgiye göre, Solhan Dilektepe Köyü sakinleri, hayvanları otlatmak üzere ovaya saldı. Akşam saatlerinde hayvanları geri dönmeyen 14 köylü, durumdan şüphelenerek çevre köylere kadar arama yaptı. Ovaları didik didik arayan köylüler, hayvanlarının izine rastlayamadı. Hayvanların çalındığını fark eden köylüler durumu jandarmaya bildirdi.

“Bütün Hayvanlarımızı Çaldılar”

Köyde bulunan hayvanlardan 41 büyükbaş hayvanın hırsızlar tarafından çalındığını belirten köylüler, faillerin biran önce bulunmasını istedi. Güvenlik güçlerine sitem eden köy Muhtarı Mehmet Yılmaz: “Güvenlik güçlerine bildirmemize rağmen bir gelişme yaşanmadı. Hırsızlık olaylarının aydınlatılmasında ağır davranılıyor. Köyden 4-5 hayvan çalınmadı. Köyde ne kadar hayvan varsa hepsi çalındı. Bu hırsızların bir an önce bulunmasını talep ediyoruz” şeklinde sitem etti.

Hırsızlığın yaşandığı günü anlatan Muhtar Yılmaz: “Her gün hayvanlarımızı otlanmaları için ovaya salıyoruz. Akşam olunca da hayvanların yavruları olduğu için geri geliyorlar. Her köylü ineğini sağıp yavrusunu ineğin yanına salıyor. Her akşam köye dönen hayvanlar, bu defa geri gelmedi. Bu arada köye birkaç hayvan geri dönünce her halde diğer hayvanlarımız da döner diye o gece aramaya çıkmadık. Diğer gün hayvanlar gelmeyince, köylüler olarak şüphelenmeye başladık. Yaptığımız aramalar sonucunda hayvanlarımızın çalındığını fark ettik. Durumu güvenlik güçlerine iletmemize rağmen, kaç gündür bir haber alamadık. Köylüler olarak mağdur durumdayız. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Güvenlik güçlerinin zaman kaybetmeden hayvanlarımızı biran önce bulmalarını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN