• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

4 KATEGORİDE DE İL BİRİNCİLERİ SOLHAN’DAN

21 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1157 defa okundu.
4 KATEGORİDE DE İL BİRİNCİLERİ SOLHAN’DAN

Bingöl’de okul sporları kapsamında düzenlenen kros il birinciliği yarışmasında yıldızlar kız-erkek ve gençler kız-erkek olmak üzere dört kategoride de takım olarak il birincileri Solhan’dan çıktı. İl birincilerinin bölge yarışmasında Bingöl’ü temsil edecekleri öğrenildi.

2016-2017 eğitim öğretim yılı okul sporları kapsamında Milli eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen il kros yarışmaları Bingöl’de düzenlendi.

Bingöl Yenişehir Stadında 19 Kasım 2016 Cumartesi günü gerçekleşen Atletizm Kros İl Birinciliği yarışmalarına çok sayıda sporcu öğrenci katıldı.

Solhan’dan da sporcu öğrencilerin katıldığı okul sporları kros il birinciliği yarışmaları genç kızlar, genç erkekler, yıldız kızlar ve yıldız erkekler olmak üzere dört kategoride yapıldı.

Yapılan yarışta genç erkekler kategorisinde Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takım olarak il birincisi oldu. Genç Kızlar kategorisinde ise Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takım olarak il birincisi oldular.

Yıldızlar kategorilerinde de yine il birincilikleri Solhan’ın oldu. Yıldız kızlar ve Yıldız erkekler olmak üzere iki kategoride de yarışa katılan Solhan Atatürk Ortaokulu öğrencileri hem yıldız kızlarda hem de yıldız erkeklerde takım olarak il birincisi oldular.

Genç erkekler kategorisinde iki sporcumuz ise ferdi başarı sağladı. Solhan Erkek İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencilerinden Halit Çakar il ikincisi olurken Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencilerinden Metehan Yıldız ise ferdi olarak il üçüncüsü oldu. Yıldızlar kategorisinde ferdi olarak Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu öğrencilerinden Dilan Mece, yıldız kızlar kategorisinde il birincisi oldu.

Okul sporları atletizm yarışmaları kapsamında Bingöl’de yapılan yarışta dereceye giren Solhan ekipleri; yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç kızlar ve genç erkekler kategorileri ile ferdi derece elde eden sporcu öğrencilerin bölge yarımşarında Solhan’ı temsil edecekleri öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN