• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

4. İŞGEM TOPLANTISI YAPILDI

13 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
651 defa okundu.
4. İŞGEM TOPLANTISI YAPILDI

Vali Mantı, “Bingöl İŞGEM başından beri işini ciddiyet ile yürüten bir kurumumuz. Takip edilen Avrupa Birliği projeleri özellikle istihdam konusunda ufuk açıcı ve yönlendirici bir özelliğe sahip.” dedi

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Bingöl İl Özel İdaresi, Bingöl Belediyesi ve Bingöl TSO ortaklığında yürütülen Bingöl İŞGEM Projesi 4. Yönlendirme Komitesi Bingöl Valisi Ali Mantı Başkanlığında yapıldı. Toplantı FKA Genel Sekreteri AbdulvahabYoğunlu’nun açılış, selamlama ve yapılan çalışmaları özetlediği konuşması ile başladı.

Daha sonra bir değerlendirme konuşması yapan Vali Mantı ise şunları söyledi: “Bingöl İŞGEM başından beri işini ciddiyet ile yürüten bir kurumumuz. Takip edilen Avrupa Birliği projeleri özellikle istihdam konusunda ufuk açıcı ve yönlendirici bir özelliğe sahip. Devam eden projede artık sonlara gelmiş bulunuyoruz. Bu kapsamda binaların yapımı tamamlanarak üretime geçilecektir inşallah. Şimdiye kadar Bingöllü girişimcilerimize eğitim ve danışmanlık gibi çeşitli destekler sağlandı ve atölyeler büyük oranda girişimcilere tahsis edildi. Bir aksilik yaşanmazsa 10 Kasım tarihinde projenin tamamlanması planlanmaktadır. Avrupa Birliği ve yerel kaynaklardan ilimize aktarılan mali destekler sonrasında son derece önemli bir yatırım zemini oluştuğunu gözlüyoruz. Girişimcilerimize bu yatırım zemini üzerinden önemli fırsatlar sunulmaktadır. Gerek kurulacak işletmeler bağlamında ve gerekse verdiği danışmanlık hizmetleri ve paydaşları ile yaptığı başarılı çalışmalar bağlamında Bingöl İŞGEM’in önemli icraatlara imza attığını takip ediyoruz. Emeği geçen bütün çalışanlara ve paydaş kurumlara teşekkür ediyorum.”

Toplantıya Vali Mantı’nın yanı sıra Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, FKA Genel Sekreteri AbdulvahapYoğunlu, Adaklı Belediye Başkanı Zeki Işık, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mesut İlhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Edip Fırat, İŞGEM Müdürü Cüneyt Çalık, KOSGEB İl Müdürü Naci Özdemir, Bingöl TSO Başkan vekili Mehmet Ekin, FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, iş dünyası temsilcileri, İŞGEM personeli ve teknik destek ekibi katıldı.

Toplantıda İŞGEM projesi kapsamında şimdiye kadar faaliyetler değerlendirilerek bundan sonraki süreçte yapılacak faaliyetlere yönelik planlamalar yapıldı.

Haber: Fuat Kaya

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN