• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

371 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI YAPILDI

12 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1449 defa okundu.
371 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI YAPILDI

Geçtiğimiz ay yetim ve yoksul öğrencilere kırtasiye yardımı kampanyası düzenleyen İHH Solhan Şubesi, düzenlenen kampanya kapsamında 371 öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldığını açıkladı.

 Okulların açılmasıyla okul heyecanı yaşayan öğrencilerden yetim ve yoksulların da bu heyecanlarını tatlı bir şekilde devam etmesi için İHH Solhan Şubesi, yetim ve yoksul öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

İHH İnsani Yardım Vakfı eğitim ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken yetim çocuklarımız için her yıl olduğu gibi bu eğitim dönemi öncesinde de kırtasiye yardımı çalışmalarını yaptı. İHH Solhan Şubesi’nin de yetim ve yoksul öğrencilere yönelik düzenlediği kırtasiye yardımı kampanyası ile yetim ve yoksul öğrencilerin yüzünü güldürdü.

İHH Solhan Şubesi’nin de yetim ve yoksul öğrencilere yönelik başlattığı kırtasiye yardımı ile ilgili bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, Yetimlere bakmanın bir sorumluluk olduğunu ve bu sorumluluk gereği ihtiyaç duyulan her alanda üzerlerine düşeni inançları gereği yapma gayretinde olduklarını belirtti.

Tunç, “Anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören yetim ve yoksul kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunduk. Bu yardımları Solhan İlçe Merkezi ve Köylerimizdeki 371 yetim ve yoksul kardeşimize ulaştırdık. Öğrenci tespiti ve yardımların dağıtımı konusunda okullarımızdan destek aldık. Yardımlar konusunda ise başta Solhan olmak üzere farklı şehirlerden hayırsever vatandaşlarımızın desteğini aldık. Yardımcı olan hayırsever vatandaşlar ve eğitim camiası çalışanlarına teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN