• Dolar Alış / Satış: 8.306 / 8.321
  • Euro Alış / Satış: 9.998 / 10.016
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:07
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:16
  • Akşam: 19:24
  • Yatsı: 21:03

3 BİN TON KÖMÜR DAĞITILACAK

1 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
713 defa okundu.
3 BİN TON KÖMÜR DAĞITILACAK

Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, ilçe merkezi ve bağlı köylerde kömür dağıtımına başlandı. Bu yıl ilçe ve bağlı köylerde 3 Bin ton kömür dağıtımının yapılacağı öğrenildi.

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından Demir yolları ile Muş iline getirilen ve buradan ise Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan taşıma ihalesi sonucu işi alan yüklenici firma tarafından Solhan ve Köylerine kömür dağıtımı yapılmaya başlandı.

Geçtiğimiz yıla nazaran yaklaşık 25 gün önce kömür dağıtımına başlayan Solhan SYDV, 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü başlanan kömür dağıtımının ilçe merkezinde hak sahiplerine bir ton (40 torba), köylere ise 750 kilogram (30 torba) olarak dağıtıma başlandığı öğrenildi. Kömür dağıtımı SYDV Personelleri gözetiminde yapılmaktadır.

Kömür dağıtımının ihtiyaç sahibi olup çalışamayan ve geçim sıkıntısı yaşayan hanelere yapıldığını belirten ve dağıtımın öncelikli olarak köylerden başlanıldığını söyleyen Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Recep Tan, “SYDV olarak muhtaçlık tespitlerini yaptık. Önceki yıl kömür alanların listeleri yeniden kontrol edilip güncellendi. Güncellenen liste ve yeni talepler değerlenip hak sahipleri belirlenip kömür yardımı yapılmaya başlandı. Kömür yardımı; bir hane yardımı olup, ihtiyaç sahibi olmayan hanelere bu yardım yapılmamaktadır. İhtiyaç sahibi olup, kömür yardımı alamayan hanelerin yakınları ve komşuları tarafından vakfımıza bildirilmesini istiyoruz. Muhtaç durumda olan vatandaşlarımızın haklarını almalarını sağlamak için SYDV’ye gerekli bilgi ve desteği sunmalıyız. Tespitlerde unutulmuş haneler veya ikamet değişikliği olan hanelerin vakfımıza bildirilmesini istiyoruz. Tespitlerde; hanenin kaloriferli mi, apartman veya gecekondu mu olduğuna ve hanede yaşayan fertlere göre gelir dağılımını dikkate alıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN