• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

3 BİN AİLEYE RAMAZAN DESTEĞİ

24 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
501 defa okundu.
3 BİN AİLEYE RAMAZAN DESTEĞİ

Paylaşma ve dayanışma geleneğini sürdüren Bingöl Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla 3 bin aileye yardım kolisi dağıttı.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı açıklamada, maddi durumu iyi olmayan 3 bin aileye yardım kolisi dağıtıldığını belirtti.

Temel yaşam malzemelerinin yer aldığı gıda paketlerinin, belediye personeli ve mahalle muhtarları aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını ifade eden Barakazi, “Sosyal belediyecilik çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelere destek olmayı görev sayıyoruz. Bu doğrultuda yıl içerisinde sunduğumuz desteği Ramazan ayında bir nebzede olsa arttırıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında bu yıl Ramazan Ayı’nda 3 aileye Ramazan kumanyası dağıttık. Yardım paketlerimizi hazırlarken titizlikle davrandık. Paketlerimizde kahvaltı ürünleri ve muhtelif türle gıda malzemesi yer alıyor. Büyük bir özentiyle hazırlanan kumanyalar, ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıldı. Her kolide dört kişilik bir ailenin aylık temel ihtiyacını karşılayacak kadar gıda maddesi bulunuyor” diye konuştu.

Önceden tespit edilen yardıma muhtaç ailelere şimdiye kadar 2 milyon TL’den fazla destek verdiklerini ifade eden Barakazi, “Göreve geldiğimiz günden beri bu hususa dikkat ediyoruz. Yardıma muhtaç ailelerimize destek oluyoruz. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan ekip tarafından tespit edilen veya başvurusu alınan ailelere belirli dönemlerde temel yaşam malzemelerinden oluşan gıda yardımında bulunuyoruz” dedi.

Günlük 2 bin 250 aileye ekmek yardımı

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ekmek yardımının da devam ettirildiğini belirten Barakazi, günlük 2 bin 250 aileye ekmek yardımında bulunduklarını söyledi.

Barakazi, “Görevi devraldığımızdan beri paylaşma ve dayanışmaya önem veriyoruz. Maddi durumu iyi olmayan ailelerimize kuru gıda yardımının yanı sıra ekmek yardımında da bulunuyoruz. Şimdiye kadar 5 Milyon TL’ye yakın değerde ekmek yardımında bulunduk. İnsan merkezli bir yönetim anlayışıyla insanların öncelikli ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN