• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

1 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
669 defa okundu.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yılı, Türkiye genelinde olduğu gibi Solhan’da da kutlandı. Kaymakam Kıyıcı, programa katılanların bayramını tebrik etti.

Solhan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı.

Kutlama programı Covid-19 salgını nedeniyle belirlenen kurallar çerçevesinde gerçekleşti.  Cumhuriyetin 97. Kuruluş Yıldönümünde Kutlamalar, 28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00’te Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne çelenk sunumu töreni ile başladı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Törene 29 Ekim Perşembe günü saat 11.00’de Solhan Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı’nın Hükümet Konağı bahçesinde tebrikleri kabul etmesiyle devam edildi. Tebriklerin ardından Kaymakam Kıyıcı tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapıldı.

Cumhuriyet Bayramı programında Kaymakam Kıyıcı günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:  “Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin Karakterine ve Geleneklerine En Uygun İdare” olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.Bu anlamlı günde, öncelikle; binlerce yıllık şanlı tarihimiz boyunca her dem yeniden doğuşlara ve şanlı yürüyüşlere imza atmış olan, başta; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere şanlı ecdadımızı, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, rahmet; minnet ve şükranla yâd ediyor, aziz milletimin, Solhanlıhemşehrilerimin, yarınımız, umudumuz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, sizleri; en kalbi duygularla sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

KIYICI, SOLHANLILARIN CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Kaymakam Kıyıcı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Değerli Solhanlılar;Bilindiği üzere; “Cumhuriyetimiz; 29 Ekim 1923 tarihinde yani bundan 97 yıl önce bugün; “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın mukadderatını geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli Cumhuriyettir.”  ifadeleriyle ilan edilmiştir.O günden bu güne “Cumhuriyetimiz” aziz milletimizin tabiatına ve geleneklerine en uygun, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan, erdemli, faziletli insanlar yetiştiren, yeni ve sağlam esaslarıyla milletimizi istikbal yolunda hızla ilerleten, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, birlik ve beraberlikten, bağımsızlık ve hürriyetten asla taviz vermeyen, çağdaş dünyada hak ettiği onurlu yeri alma kararlılığını tüm dünyaya gösteren çağdaş bir yönetim şekli olmuştur.  İnanıyorum ki aziz milletimizin her bir ferdi, milletimizin küllerinden yeniden doğduğu bu özel günü büyük bir coşku ile idrak etmekte; en samimi duygularla kutlamaktadır.Bu duygu ve düşüncelerle, başta; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere,  şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyorum. Büyük Türk Milletinin ve siz Solhanlı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı tekrar kutluyor; nice güzel bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN