• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

28 AĞUSTOS HENTBOL TAKIMI İL BİRİNCİSİ OLDU

7 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1919 defa okundu.
28 AĞUSTOS HENTBOL TAKIMI İL BİRİNCİSİ OLDU

Bingöl’de okul sporları kapsamında okullar arası hentbol turnuvası yapıldı. Geçtiğimiz hafta tamamlanan müsabakalara katılan Solhan 28 Ağustos Ortaokulu çıktığı karşılaşmaları kazanarak il birincisi oldu. İl birincisi olan Solhan ekibinin bölge müsabakalarında Solhan’ı temsil edeceği öğrenildi.

2015-2016 eğitim – öğretim yılı okul sporları kapsamında hentbol il birinciliği turnuvası yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği düzenlenen okul sporları kapsamında yapılan hentbol turnuvası 27 Şubat – 1 Mart 2016 günlerinde Bingöl’de düzenlendi.

Okul sporları kapsamında Bingöl’de yapılan ve Solhan’dan ise 28 Ağustos Ortaokulu takımının katıldığı hentbol il birinciliği turnuvasına Solhan ekibi ile birlikte Genç Servi Yatılı Bölge Okulu, Bingöl Vali Güner Orbay Ortaokulu, Bingöl Turgut Özal Ortaokulu ve Genç Mevlana Ortaokulu hentbol takımları katıldı.

Bingöl Karşıyaka Spor Salonunda yapılan 28 Ağustos Ortaokulu öğrencilerinin küçük erkekler kategorisinde katıldığı müsabakada ilk karşılaşmayı Genç Servi Yatılı Bölge Okulu ile yapan Solhan ekibi, bu karşılaşmayı 13-9 kazandı.

Genç Servi Yatılı Bölge Okulu galibiyetinden sonra Bingöl Vali Güner Orbay Ortaokulu ile karşılaşan Solhan 28 Ağustos Ortaokulu takımı, bu karşılaşmayı ise 8-5 tamamlayarak namaglûp olarak yoluna devam etti. Daha sonra Bingöl Turgut Özal Ortaokulu ile karşılaşması gereken Solhan ekibi bu karşılaşmayı ise 15-0 hükmen kazanarak çıktığı 3 karşılaşmayı da puan kaybetmeden devam ettirdi.

3 karşılaşmada üstün başarı elde eden Solhan ekibi final müsabakasında Genç Mevlana Ortaokulu ile karşılaştı. Bu karşılaşmayı 7-3 kazanan 28 Ağustos Ortaokulu hentbol takımı, il birincisi oldu. Çıktığı karşılaşmalarda puan kaybetmeden il birincisi olan Solhan 28 Ağustos Ortaokulu hentbol takımının yapılacak hentbol bölge müsabakalarında Bingöl’ü temsil edeceği öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN