• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

260 ÖĞRENCİ SOLHAN’DA FİDAN DİKTİ

12 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1543 defa okundu.
260 ÖĞRENCİ SOLHAN’DA FİDAN DİKTİ

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında lise öğrencilerinde toplumsal duyarlılık ve çevre bilinci oluşturmak amacıyla hazırlanan ‘Eğitimle Yeşermek’ Projesi kapsamında Solhan’da 260 civarında öğrenci fidan dikti.

‘Eğitimle Yeşermek’ Projesi kapsamında Solhan’da 260 civarında öğrenci fidan dikti.

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun hazırlamış olduğu ‘Eğitimle Yeşermek’ Projesi kapsamında Solhan’da 3 okulun öğrencilerinin ve ilçe protokolünün katılımıyla Boğlan Mahallesi Erozyon Kontrol ve Ağaçlandırma Sahasında ağaç dikme etkinliği düzenlendi.

‘Eğitimle Yeşermek’ Projesinin Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri 2’nci Sınıf öğrencileri tarafından topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında lise öğrencilerinde toplumsal duyarlılık ve çevre bilinci oluşturmak amacıyla hazırlandığı belirtildi.

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinin hazırlamış olduğu bu proje başta okul yönetimi olmak üzere; Solhan Kaymakamlığı, Solhan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliği’nin katkılarıyla hayata geçirildi.

Proje koordinatörü; “Projeye katkılarından dolayı kurumlarımıza teşekkür ediyor, öğrencilerimizi de bu koordineli çalışmalarından dolayı kutluyorum. Bu proje ile Yüksekokul öğrencileri olarak hem örnek bir davranış sergilemiş hem de lise öğrencilerine sosyal duyarlılık, işbirliği ve çevre bilincinin oluşmasına zemin hazırlamışlar.” ifadelerini kullandı.

FİDAN DİKMENİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

‘Eğitimle Yeşermek’ projesinin uygulanması hakkında bilgi veren Solhan Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Yunus Esen; “Solhan Sağlık Hizmetleri MYO ve Solhan’daki Erkek İmam Lisesi, Sağlık Lisesi, Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik, aslında fidan ekmek için hiç bir zaman geç olmadığını ve ne kadar erken ekersek gelecek nesile o kadar yetişmiş ağaç bırakacağımızı göstermektedir. Bazı bilim insanlarının dediğinin aksine ki, bunlardan biri Stephen Hawking dünyanın bir zaman sonra yaşanmaz hale geleceğini ve insanların yaşamak için başka gezegenlere gitmesi gerektiğini söylerdi. Ben ‘insanların silaha yaptıkları harcamanın onda birini dünyayı kurmak için harcasalar yeterlidir’ diye düşünüyorum. Yapmamız gereken tek şey mevcut ormanları korumak, yeni fidanlar dikmek ve israfı önleyip geri dönüştürülebilen her şeyi dönüştürmektir. İnsanoğlu sanırım bazı acı olayları yaşadıktan sonra bu yolu deneyecektir. Biz de bunun farkında olarak az çok demeyip bin fidanı fidanlarımıza yani çocuklarımıza ektirdik. Umarım daha fazlasını başarırız gelecekte.” şeklinde konuştu.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN