• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

26 Km Kanalizasyon Altyapısı Yapılacak

24 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1086 defa okundu.
26 Km Kanalizasyon Altyapısı Yapılacak

Başkan Yıldız, Yüzde 50’si İller bankası tarafından hibe desteği verilecek olan ve geri kalan kısmı ise belediye kaynakları ile yapılması için proje çalışmaları yapılan 26 Bin Metre Kanalizasyon Altyapısının yapılacağını belirtti.

 Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan’da yapılması planlanan Kanalizasyon altyapısı için proje çalışmalarının yapıldığını söyledi.

Solhan’a 26 bin metre kanalizasyon altyapısı işinin yapılması için projelendirme işinin İller Bankası tarafından projesinin ihale edildiği ve ihaleyi alan yüklenici firma tarafından Solhan’da proje çalışmaların yapıldığını belirten Yıldız, proje çalışmalarının yürütüldüğünde İller Bankası ekiplerinin de hazır bulunduğunu kaydetti.

Kanalizasyon altyapısı proje çalışmasının yapıldığını ve Ağustos 2014 sonlarına kadar işin ihale edilmesini ümit ettiklerini söyleyen Yıldız, Yapılacak 26 bin metre kanalizasyon altyapısı işinin proje ihalesinin iller bankası tarafından yapıldığını belirtirken yapılacak işin yüzde 50’sinin İller bankası hibe desteği ile yapılacağını geriye kalan yüzde 50’sinin ise belediye kaynakları ile yapılacağını aktardı.

26 bin metre kanalizasyon altyapısı işinin Yenimahalle Yatılı Bölge Okulu arka kısmı, Yeşilova Mahallesi’nde Aşağı Kavaklı Dere (Aşağı Bazmana)’den Afet Konutlarına kadar olan bölge ile Boğlan Mahallesi 28 Ağustos İlkokul/Ortaokulu Kuzeyi (Kueşka Maron Mevkii)’inde yapılacağını belirten Yıldız, “Önceki dönemde 62 bin metre kanalizasyon alt yapısı yapılmış. Biz de 26 bin metre kanalizasyon altyapısı ön çalışmalarına başladık ve inşallah ihale süreci tamamlandıktan sonra işe başlanacaktır. Projemizin tamamlanması ile 88 bin metre kanalizasyon altyapısı tamamlanacaktır. Proje dışında kalan bazı bölgelerde de belediye imkânları ile peyder pey kanalizasyon altyapısı yapılacaktır.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN