• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

23 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI

6 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
821 defa okundu.
23 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Önceki hafta kardan dolayı kapanan köy yollarını açan ancak geçtiğimiz hafta ilçede meydana gelen tipiden dolayı tekrar kapanan köy yollarında çalışmalarını sürdüren Özel İdaresi ekipleri, 23 köy yolunu ulaşıma açarken bir köy yolunda ise çalışmaların devam ettiği ve çalışmaların devam ettiği mezraların da ise yüzde 85 oranında ulaşıma açıldığı belirtildi.

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı Doğu ve Güneydoğu’da hayatı durma noktasına getirdi.

Soğuk ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Solhan’da meydana gelen tipiden dolayı yaşam felç oldu. Kar yağışı kent merkezi ve kırsalda yaşayan vatandaşları olumsuz yönde etkiledi.

Önceki hafta kar yağışı sonucu Solhan’da kapanan köy yolların açılması için çalışmalara yoğun bir şekilde devam eden Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları sonucunda iskan bölgesi olup heyelan tehlikesi olan Doğuyeli Köyü dışında tüm köy yollarının ulaşıma açıldığı ancak geçtiğimiz hafta ilçede meydana gelen tipiden dolayı açılan yolların yeniden kapandığı öğrenildi.

Solhan’da 27 Ocak 2017 günü etkili olan ve tüm ulaşım ağlarını kapatan kardan dolayı köy ile kent arasında kesilen ulaşımın Özer İdaresi ekiplerinin yoğun çalışması sonucu tüm yolların ulaşıma açıldığını ancak geçtiğimiz hafta ilçe genelinde meydana gelen tipiden dolayı tüm köy ve mezra yolların tekrar kapandığını belirten İl Özel İdaresi Solhan Şantiye Şefi Muhittin Dengeşik, 23 köy yolunun yeniden ulaşıma açıldığını söyledi.

Solhan’da meydana gelen tipiden sonra kapanan köy ve mezra yollarının ulaşıma açılması için tekrar çalışmalara başladıklarını belirten Dengeşik, iskan bölgesi olup heyelan tehlikesi olan Doğuyeli Köyü ile Asmakaya Köyü ve Elbaşı Köy yollarının kapalı olduğunu Mutluca Köyü yolunda ise çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Taşımalı eğitim bölgelerinde öğrencilerin eğitimlerine devam etmeleri için öncelik verildiğini ve mezra yollarında da çalışmaların devam ettiğini ifade eden Dengeşik, mezra yollarında yapılan çalışma sonucunda yolların yüzde 85 oranında ulaşıma açıldığını kaydetti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN