• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

224 ASKER, SURİYE’YE UĞURLANDI

30 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1374 defa okundu.
224 ASKER, SURİYE’YE UĞURLANDI

Suriye’de güvenli hale getirilen bazı bölgelerde görevlendirilmek üzere Bingöl’den 224 asker Suriye’ye gitmek üzere Gaziantep’e uğurlandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sınır ötesi operasyonlarına katılmak üzere Bingöl’den 224 Mehmetçik Suriye’ye uğurlandı.

  1. Komando Tugay Komutanlığında görevli 224 askerin Suriye’de görevlendirilmesi dolayısıyla Bingöl Havalimanı’nda uğurlama töreni düzenlendi.

TSK tarafından Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekâtları ile Suriye’de güvenli hale getirilen bazı bölgelerde görevlendirilmek üzere 49. Komando Tugay Komutanlığında görevli 224 asker Gaziantep’e uğurlandı.

Uğurlama töreni münasebetiyle Bingöl Valisi Ali Mantı açıklamada bulundu.

Askerlerimizin görev yerlerine sağ salim gidip dönmeleri temennisinde bulunan Vali Mantı, “Devletimiz, ülkemizi, milletimizi ve namusumuzu korumak için her türlü fedakârlığı yapıyor. Ülkenin her yerinde, gerek içeride gerek dışarıda ülkemiz ve devletimiz güçlü bir şekilde, kararlılıkla her türlü terör örgütünün üzerine gidiyor ve gitmeye de devam edecektir. Vatanımız, bayrağımız, dinimiz ve devletimiz için bundan sonra da mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Bu kararlılık içerisinde 224 kahramanımızı, gözlerindeki azim, cesaret ve kararlılık ile gönderiyoruz. Allah yollarını açık etsin” dedi.

Daha sonra silah arkadaşlarıyla vedalaşan askerler, Türk Hava Kuvvetlerine ait uçak ile yola çıktı. İlk olarak Gaziantep’e gidecek askerler, daha sonra Suriye’de güvenli hale getirilen bölgelerde görev alacakları belirtildi.

Bingöl Havalimanında yapılan uğurlama törenine Vali Ali Mantı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kurmay Başkanı P. Albay Arif İlker İpekçi, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Albay Mevlit Dirim, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, asker yakınları ve vatandaşlar katıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN