• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

2015 Yılı Umre Kayıtları Başladı

1 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1242 defa okundu.
2015 Yılı Umre Kayıtları Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2015 yılı Umre kayıtlarının 21 Kasım 2014 Cuma Günü itibariyle başladığını duyurdu.

 Bingöl İl Müftülüğü tarafından yapılan duyuruya göre, Umre kayıtları İl Müftülüğü Hac ve Umre Şubesi tarafından yapılacak.

Umre fiyatları turlara göre bin 100 dolar ile bin 985 dolar arasında değiştiği belirtilen duyuruda: “Ekonomik normal ve otel tip olmak üzere üç kategoriden oluşan umre turlarında ilk gidişler 26 Aralık’ta başlıyor. Geçen yıl euro üzerinden yapılan ödemeler bu yıl dolar olarak ödenecektir” denildi.

Dikkat Edilecek Hususlar ve İzlenecek Yollar

Adayların Umre yolculuğunda dikkat etmesi gereken hususların yer aldığı duyuruda, adayların müftülük veya diyanetin internet adresinden kendilerine uygun olan programın belirlemesi gerektiği belirtildi.

Duyuruda, dikkat edilmesi ve izlenmesi gereken yollar şöyle sıralandı;

Seçmiş olduğu umre turunda; 2 veya 3 kişilik oda tercihinin yanında bulunan Banka Kodu ile birlikte anlaşmalı bankalardan birine giderek bu tura ait umre ücretini yatıracaktır.

Mekke ve Medine`deki otellerin yapısı gereği 3 kişilik odalarda kısıtlama olduğundan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için Bankalara da umre ücreti yatırma esnasında 3 kişilik oda tercihine ait banka kodunu verdiğinizde sizlere tur dolu deniliyorsa lütfen 2 kişilik oda tercihini deneyiniz. O turda seçtiğiniz otelin 3 kişilik oda tercihi dolmuş ama 2 kişilik oda tercihinde yer bulunma ihtimali yüksektir.

Umre ücretini bankaya yatırmayanların kayıtları ne müftülüklerce ne de internet ortamında alınmayacaktır.

Umreye gidecek olan vatandaşlarımız kendileri, eş, çocuk veya diğer akrabaları için ücretlerini TC Kimlik numarasıyla birlikte ayrı ayrı yatırmaları gerekmektedir.

Bankaya ücretini yatırdıktan sonra kendisine en yakın müftülüğümüze giderek veya http://hac.divanet.gov.tr adresinden İnternet ortamında kaydını yapabilecektir.

Kayıtlarını internet ortamında yapacaklar; TC Kimlik numaraları ile birlikte bankaya ücretini yatırdıkları her bir fert için ayrı ayrı kayıtlarını gireceklerdir.

İnternetten kaydını yaptıran umrecilerimiz son müracaat tarihine kadar internet ortamında belirledikleri müftülüğe giderek akraba, mahrem ve yakınlık bağlantılarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir.

Kayıtlarını yaptırdıktan sonra umre turlarında veya oda tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen vatandaşlarımız; kayıt yaptırdıkları il veya ilçe müftülüğüne müracaat ederek bu deği şikli kleri gerçekleştirebil iri er.

Kayıt yaptırdıktan sonra Müftülüklerden alacakları "2014-2015 Yılı Umre Müracaat ve Kayıt Formu" doldurularak aşağıdaki belgelerle birlikte ilgili müftülüğe teslim edilecektir.

a- Geçerlilik süresi en az bir yıl olan pasaport, b- Aşı Kartı,

c- 45 yaşından küçük olup eşleriyle beraber gidecek bayanlardan evlenme cüzdanı fotokopisi,

d- 45 yaşından küçük bayanlar ile 18 yaşından küçük erkeklerden birinci derece erkek akrabasıyla gidecek olanlardan refakat belgesi (vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı), birinci derecede akrabası olmayanların ise müftülüklerden temin edecekleri noterden alınacak muvafakatname ve taahhütname (Suudi Arabistan Büyükelçiliğinden / Konsolosluğundan vize almak için geçerlidir.)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN