• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

2014 yılında 14 Trafik Kazası Oldu

16 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1075 defa okundu.
2014 yılında 14 Trafik Kazası Oldu

2014 yılında Solhan İlçe Merkezi’nde 14 trafik kazasının meydana geldiğini söyleyen İlçe Emniyet Müdürü Yurdaer, meydana gelen trafik kazaların hepsinin yayaların sebep olduğunu belirtti.

 Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden 2014 yılı trafik kazaları ile ilgili bilgi alındı.

İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Yurdaer’den alınan bilgiye göre; 2014 yılında Solhan şehir merkezinde 14 trafik kazasının meydana geldiği ve meydana gelen trafik kazaların 10’unun D-300 karayolunda 4 tanesinin ise cadde ve sokaklarda olduğu öğrenildi.

İlçe merkezinde meydana gelen kazaların yaya kusurlu kazalar olduğunu belirten Yurdaer, ilçe merkezinde ölümlü trafik kazalarının olmamasının sevindirici olduğunu ifade etti.

Meydana gelen kazalarda yaralanan vatandaşların çoğunluğunun da ayakta tedavi edildiğini belirten Yurdaer, ilçeye 3’lü sinyalizasyon kurulması için taleplerinin olduğunu ve bu talebin ilçe trafik komisyonunda da görüşüldüğünü aktardı.

Şehit Mehmet Türksever Bulvarı’nda yapılan üst geçidin yetişkinler için pek değil ama çocuklar için büyük fayda sağladığını ve özellikle okul zamanında öğrenciler tarafından kullanıldığını belirten Yurdaer, Atatürk ilkokulu/ortaokulu yöneticileri ile ilçe trafik denetleme büro amirliğince öğrencilere yönelik verilen eğitici faaliyetlerinin güzel sonuçlar doğurduğunu ve öğrencilere üst geçidi kullanma alışkanlığının kazanıldığını söyledi.

Solhan Devlet Hastanesi poliklinik girişinde yeni bahçe kapısının yapılması ile geçişlerde sıkıntı olduğunu belirten Yurdaer, söz konusu bölgede cep yapılması gerektiğini belirtirken Solhan Belediyesi’nin de konuya duyarlı olduğunu ve en kısa sürede gerekli çalışmaları yapacaklarına inandığını ifade etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN