• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

200 ÖĞRENCİYE GİYİM YARDIMI

12 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
669 defa okundu.
200 ÖĞRENCİYE GİYİM YARDIMI

Solhan ilçe merkezi ve bazı köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim yardımı yapıldı. Öğrencilere giyim yardımına vesilen olan Bilen ile Aydın’a teşekkür edildi.

Balıkkesir Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Solhanlıhemşehrimiz Erkan Bilen ile Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu Matematik Öğretmenlerinden Esra Aydın aracılığı ile Solhan’a gönderilen kışlık giysiler ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu’nun sosyal paylaşım hesabında yapılan yardımlar şöyle aktarıldı: “İhtiyaç sahiplerine yardımda bulunurken veya o istediğinde verecek durumda değilken, çok dikkatli ve nazik davranmalı, fakirler gücendirilmemelidir. Onlara her zaman güzel söz söylenmeli, hattâ verirken onlara teşekkür etmek ihmâl edilmemelidir. Zira onlar Allah’ın bir emaneti olan mallardan dolayı Allah’ın emrini yerine getirmeye vesile olmakta, kendilerini o yükten kurtarmaktadırlar. İhtiyacı olan birine yardımla, şayet verecek durumu yoksa güzel söz söylemekle ilgili ayetlerden sadece ikisi: “Akrabaya, yoksula ve yolda kalmışlara hakkını ver. Malını İsraf ederek saçıp savurma.” (İsrâsûresi/26) “Eğer onlara verecek bir şey bulamayıp da Rabbinden bir rahmet aramak için yüzünü onlardan çevirmek zorunda kalırsan, bari onlara güzel bir söz söyle.” (İsrâ/28) Bu vesileyle kurumumuz başta olmak üzere M. Akif Ersoy Ortaokulu’ndan Elbaşı (Vesmerg) Köyü’ne kadar 200 öğrencinin giyimine vesile olan başta Balıkkesir Ayvalık İlçe M. E. Müdürümüz Sayın Erkan Bilen ile Kurumumuz Matematik Öğretmenlerinden Esra Aydın’a ihtiyaç sahipleri adına yürekten teşekkür ederiz. Ayrıca 1 haftayı bulan Dağıtımı büyük bir titizlikle yapan DİKAB Öğretmenlerimiz Hande Dereli ile Cahide Doğan hocalarımıza da teşekkür ederiz.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN