• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

200 MEZUN ÖĞRENCİYE GİRİŞİMCİLİK KURSU

1 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1900 defa okundu.
200 MEZUN ÖĞRENCİYE GİRİŞİMCİLİK KURSU

Bingöl Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından İçişleri Bakanlığı tarafından finanse edilen “Eğitimle Kariyerime Yön Veriyorum” Projesi kapsamında yaklaşık 200 mezun öğrenciye girişimcilik kursu verilmeye başlandı.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası eğitim salonlarında düzenlenen kurs, Bingöl Üniversitesi Öğretim Görevlisi M. Ali Kutlu tarafından veriliyor.

“Eğitimle Kariyerime Yön Veriyorum” Projesi ve girişimcilik kursu hakkında açıklama yapan Bingöl Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Said Ayrancı, “Derneğimizin kuruluş aşamasından sonra üniversitemizden mezun olan gençlerimize yönelik proje hazırlayıp, bu proje kapsamında gençlerimizi özel sektöre ve istihdama yönelik hazırlamak istedik. Projemiz İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından kabul görüp, finanse edildi.  Çok önemsediğimiz “Eğitimle Kariyerime Yön Veriyorum” Projesinde mezun öğrencilerimize öncülük etmek, onları özel sektöre teşvik etmek ve onlara istihdam sağlamayı kolaylaştırmayı hedefledik. Faal ve aktif bir dernek olup hem mezun hem de mensup üyelerimizin yaşam koşullarını elimizden geldiğince daha da düzeltmek istiyoruz. Bunun için bir proje ekibi oluşturduk. Proje ekibimiz ile birlikte öğrencilerimize daha faydalı olacağımıza inanıyorum. Proje ekibimizle hazırladığımız ilk projede on farklı oturumda girişimcilik kursu vermeye başladık. KOSGEB ve Esnaf Sanatkarlar Odası ile birlikte yürüttüğümüz girişimcilik kursuna ilginin hayli yoğun olması bizleri sevindirdi. Umarım mezun öğrencilerimize yönelik verilen bu kursumuzu başarı ile tamamlayan arkadaşlarımız kendilerine ve topluma faydalı işlere vesile olurlar” dedi.

Derneğin en önemli amaçlarından birinin Bingöl Üniversitesi ve Bingöl şehrinin tanıtımına katkı sağlamak olduğunu da dile getiren Başkan Ayrancı, “Mezunlarımız arasındaki dayanışmayı güçlendirmek, onlara yeni iş olanakları sağlamak da en önemli amaçlarımızdan biri. Bunlar için ciddi çalışmalarımız olacak. Mevcut öğrencilerimiz ve mezunlarımızın sorunları ile de ilgileneceğiz. Hem ulusal hem uluslararası kuruluş ve derneklerle işbirliğini geliştirerek; mezunlarımızın birikimlerini, ülkenin ve üniversitenin sosyal, kültürel ve bilimsel gelişimine katkıda bulunacak şekilde çalışmalarımız olacak” diye konuştu.

Amaçlarını gerçekleştirmek için gerekli olan her türlü bilgi, belge, doküman ve yayınları temin etmek üzere bir dokümantasyon merkezi oluşturacaklarını söyleyen Başkan Ayrancı, “Bu amaçlarımızın gerçekleştirilmesi için sağlıklı bir çalışma ortamını da sağlayacağız. Tabi bu çalışmalarımızda Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü ile işbirliği içerisinde olacağız. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, her zaman bizlere destek oluyor. Her daim bizlere destek olan Sayın Rektörümüze sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca “Eğitimle Kariyerime Yön Veriyorum” Projemize verdikleri destekten ötürü AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’a,  Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek’e ve Sayın Valimiz Kadir Ekinci’ye de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN