• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

‘2. ULUSLAR ARASI BİNGÖL KISA FİLM FESTİVALİ’ BAŞLADI

11 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
972 defa okundu.
‘2. ULUSLAR ARASI BİNGÖL KISA FİLM FESTİVALİ’ BAŞLADI

Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘ Uluslar arası Bingöl Kısa Film Festivali’ yoğun bir katılım ile başladı.

Bingöl’de 2’incisi düzenlenen ‘Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali’ başladı.

Program, İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İlk olarak konuşmasını yapmak üzere Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak kürsüye davet edildi.

Daha sonra Belediye Başkanı Yücel Barakazi ise ‘sinemanın önemli bir mesaj iletim aracı olduğunu’ ifade etti.

Son olarak kürsüye davet edilen Bingöl Valisi Ali Mantı ise şunları söyledi: ‘Bilindiği gibi sinema, insanı insana insanca anlatma sanatıdır. Sinema, insanlığın ortak dili. Barışın, özgürlüğün, emeğin, saygının ortak dilidir. Eğer sinema güzel kullanılırsa dünyanın en iyi eğitim araçlarından birisi olur. Ancak kötü emellerde kullanılırsa dünyanın en büyük provokasyon aracı olur. Biz, millet olarak, memleket olarak sanatımızı, emeğimizi, misafirperverliğimizi en güzel şekilde milletimizin hayrına, güzelliklerimizin hayrına kullanmamız lazım, kullanıyoruz ve kullanmaya devam ediyoruz. Sanatçılarımız bu konuda son derece fedakâr davranıyor. Sanatçılarımızın bir takım problemleri ve sıkıntıları var ama bunları hiç insanlara, topluma yansıtmadan elinden gelenin en güzelini ve güzelliklerini vermeye çalışıyor. Ümit ediyorum ve inanıyorum ki, bizim milletimiz bir takım zorluklar yaşamasına rağmen güzel günleri ve saygın yerini alacaktır. Sanatıyla, kültürüyle, sinemasıyla, kitaplarıyla, davranışlarıyla, misafirperverliğiyle ülkemiz, güzellikleri fark ettirecektir. Kısa film festivali özelde Bingöl’ümüze genelde ise Türkiye’mize büyük bir kazanım olacaktır inşallah. Dışardan Bingöl ismi insanlara negatif çağrışımlar yapabilir ama yerinde, yüz yüze görüldüğü zaman bakıyor ki, algılarla olgular çok farklı. İşte sinema bize bu güzelliğini gösterdi.’

Program katılımcılara plaket takdimi ve Cengiz Özkan konserinden sonra akşam yemeği programı ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN