• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

192 AİLEYE KURBAN ETİ ULAŞTIRDI

11 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
704 defa okundu.
192 AİLEYE KURBAN ETİ ULAŞTIRDI

Umut Kervanı, Solhan ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla 192 aileye kurban eti yardımını ulaştırdı. İmkânları ölçütünde ilçede yardım faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini belirten Erkmen, Umut Kervanı olarak zengin ile fakir arasında köprü görevini ifa etmeye çalıştıklarını söyledi.

Fakir, muhtaç ve yetimlerin yüzünü güldürmek amacıyla kurulan Umut Kervanı Vakfı, Solhan Umut Kervanı ile birlikte yaptığı çalışma sonucu Solhan’da 192 muhtaç aileye kurban eti yardımında bulundu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Umut Kervanı Solhan temsilcisi Ayhan Erkmen, dernek üye ve gönüllülerinin hummalı çalışmaları sonucu kesilen kurbanlıkların fakir ve muhtaçlara ulaştırıldığını söyledi. Nezih ve temiz ortamda kesilen kurbanlıkların kesilerek bir gün dinlendirildiğini daha sonra üye ve gönüllüler ile parçalara ayrılıp paketlenmesi yapıldıktan sonra her mahalle için tahsis edilen araçlar ile daha önceden belirlenen muhtaç ailelere ulaştırıldığı belirtildi.

İmkânları ölçütünde ilçede yardım faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini söyleyen Erkmen, “Umut Kervanı olarak zengin ile fakir arasında köprü görevini ifa etmeye çalışıyoruz. Kurban Bayramı vesilesiyle kurban etlerini muhtaç ailelere ulaştırmak hem Rabbimize hem de fakirlere bizi yaklaştıran kutsal bir ibadettir. Gönül isterdi ki daha fazla aileye yardımda bulunalım. Ancak imkânların el verdiği ölçüde çalışmalarımızı devam ettirmeye çalışıyoruz. Hayırseverlerden de bu anlamda hassasiyet bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erkmen, kurbanlıkların fakirlere ulaştırılmasında emeği geçen başta üye ve gönüllüleri olmak üzere hayırseverlere teşekkür ettiklerini ifade etti.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN