• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

19 SİVİL ŞEHİT DUALARLA ANILDI

25 Ekim 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
729 defa okundu.
19 SİVİL ŞEHİT DUALARLA ANILDI

Solhan ilçesinde bağlı HazarşahKöyü Aksakal Mezrası’nda 18 yıl önce teröristler tarafından şehit edilen 19 sivil vatandaş dualarla anıldı.

Solhan İlçesi Hazarşah Köyü Aksakal Mezrası’nda 20 Ekim 1992 yılında bölücü terör örgütü PKK’lı militanların şehit ettiği 19 sivil için Hazarşah Şehitler anıtında anma töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda Kur’an-ı Kerim okundu, ardından İlçe Müftüsü Muharrem Dutar dua etti. Duanın ardından Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı ve katılımcılar şehitler anıtına karanfil bıraktı.

Programa Solhan Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan İlçe Jandarma Komutanı V. Özcan Özaydın, İlçe Emniyet Müdürü V. Bünyamin Özalp, İlçe Yazı İşleri Müdürü V. Ömer Özcan Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, şehit yakınları ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Olayın geçmişi

Terör gütütü PKK’lı teröristler 20 Ekim 1992 yılında Hazarşah Köyü’ne bağlı Aksakal Mezrasında Çeşme Mevkiinde köy otobüsünü durdurmuş ve otobüsten indirdikleri köylüleri kurşuna dizmişti. Olayda 19 sivil şehit olmuş, 7 kişi ise yaralanmıştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN