• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

19 MAYIS PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

22 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
708 defa okundu.
19 MAYIS PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Solhan’da da çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Solhan Çim Sahada kutlandı.

Programa; Solhan Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe Garnizon komutanı, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe müdürü, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program; 3 bin metre gençlik koşusu, liseler arası çuval yarışması, liseler arası 4×100 bayrak yarışı, liseler arası halat çekme yarışı, Hazarşah Yeni Yerleşim Ortaokulu öğrencilerinin müzik gösterisi ve Solhan Belediyesi folklor ekibi tarafından halk oyunu gösteri ile gerçekleşti.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşma; Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nafiz Çapın tarafından yapıldı.

19 Mayıs’ın gençlik ve gençliğin ise gelecek olduğunu söyleyen Çapın, yakılan kurtuluş meşalesinin dünya var doldukça dillerden düşmeyen bir desten olarak kalacağını belirtti.

Çapın, “Bir tarafta dünyanın en iyi ordularına sahip olan güçler; ülkemizi kâğıt üstünde bölüşmüş, bizlere yaşama şansı tanımlamışlardı. Her şeyi hesaba katmış lakin bu milletin inancını, iman gücünü hesaba katmamışlardı, hasta adamı çabuk yok edeceklerini sanmışlardı. Unutmuşlardı, karadan yürütülen gemileri hatırlamamışlardı. Ulubatlı Hasanı, 700 sene enselerinde at koşturan Akıncı beylerini, Çaldıran’ı, Malazgirt’i unutmuşlardı. Silahlanan tüm Avrupa’nın 120 bin kişiyle kuşattığı Niğbolu Kalesi’nin 24 saat içinde ulaşıp Haçlı ordusunu perişan eden Yıldırım Beyazıt’ı unuttular. Kanuni Sultan Süleyman’ın 2 saat gibi kısa bir sürede Macar krallığının tüm ordusunu yerle yeksan ettiğini, unutmuşlardı. Preveze Deniz Savaşı’nda Barbaros Hayrettin Paşa’yı unutmuşlardı. Atalarımız onların unuttuklarını Trablusgarp’ta, Anafartalar’da Kahramanmaraş’ta, Solhan Şeref Meydanı’nda İmanın ve İhlas’ın pekiştiği Çanakkale’de tekrar hatırlattı. 19 Mayıs’ta yanan meşaleyi siz değerli gençler ilelebet Allah’ın izniyle sürdüreceksiniz. Şunu iyi bilmenizi istiyorum; bir cümle kurduğunuz zaman cümle özne yüklem ve nesneden oluşmaktadır ama toplumun refahı geleceğimiz için bir cümle kurarsak bu cümlenin; öznesi, yüklemi, nesnesi insandır. Sizler ne kadar imanlı, ihlaslı ve vatan aşkı ile büyürseniz bizim geleceğimiz o kadar aydınlık olacaktır. Değerli gençler, bizler zamanımızı tükettikten sonra gideceğiz, bizlerin yerini sizler alacak ve bu memleketin ilelebet yaşaması için sizler emek göstereceksiniz. 15 Temmuz’u sizler yaşadınız. Belki Çanakkale’yi görmediniz Anafartalar’ı görmediniz ama 15 Temmuz’u gördünüz. 15 Temmuzla Ulubatlı Hasan’ı unutanlar, Ömer Halisdemir ile karşılaştılar. Eğer bugün burada bu saatten sonra bizlere çelme takacak olan olursa bilsinler ki bizim Ulubatlı Hasanlarımız, Ömer Halis Demirlerimiz, Fetih Sekinlerimiz asla bitmeyecektir. Değerli gençler size güveniyoruz, inanıyoruz, bu memleket sizin. Siz kutlu, siz inançlı, siz imanlı, siz ihlaslı bir ecdadın evlatlarısınız. Bu vatanı iyi şekilde ilelebet yaşatacağınıza inanıyor sizlere saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Programda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödül verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN