• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

21 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2296 defa okundu.
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Solhan’da 19 Eylül Gaziler Günü programı düzenlendi. Hükümet Konağı Bahçesinde düzenlenen programda Üsteğmen Erdem Yılmaz günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

 19 Eylül Gaziler Günü anma programı düzenlendi. 19 Eylül 2015 Cumartesi günü Solhan Hükümet Konağı Bahçesi’nde düzenlenen anma programına; Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Güler, Solhan Belediye Başkan Vekili Abdullah Taş, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, Gaziler, kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldılar.

Saygı Duruşu ve Akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinden Zelal Ozan’ın “Gazilerimize” adlı şiiri okuması ile devam etti.

Anma programında İlçe Jandarma Komutanında görev yapan Jandarma Üsteğmen Erdem Yılmaz, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Erdem, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü ve Türk ulusunun birlik ve beraberliğini korumak uğruna hayatlarını feda etmekten çekinmeyen, Türk ulusunun göz bebeği olan değerleri gazilerimizin günüdür. Bağımsızlığımızın, vatan sevgimizin, birlik ve beraberliğimizin yılmaz savunuculuğunu yapan ve milletimizin kalbinde yer edinen gazilerimizi ve onların kahramanlık destanlarını nesilden nesile aktaracak kahramanlıklarını her zaman beynimizde ve kalbimizde yaşatacağız. Vatanın kurtarıcısı ve kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk kurtuluş savaşında “ya istiklal ya ölüm” parolasını benimsemiş; bu uğurda da canını vermekten bir an tereddüt etmeyerek gazilik mertebesine ulaşmıştır. Türk ulusu için “şehitler nurlanmış” ve “gaziler onurlanmış” insanlar demektir. Bu onura sahip olan insanların başında da; başkomutan gazi Mustafa Kemal Atatürk gelmektedir. Yurdumuzun her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalara yazdıran kıymetli gazilerimiz; bu güzel vatanımızı şanlı bayrağımızı bağımsızlık ve özgürlüğümüzü sizlere borçluyuz. Bizler de sizlerden almış olduğumuz güç ve azim ile atalarımızın emaneti olan ve sonsuza kadar özgürce yaşacağımız vatan topraklarında yeri geldiğinde canımızı seve seve vermekten çekinmeyeceğiz. Yüreğimizdeki vatan ve insan sevgisi ile güzel ülkemizi daha da güçlendirerek geleceğe taşıyacağız. Dün olduğu gibi bugün de düşmanlarımız gerek içten gerekse dıştan aziz vatanımızı parçalamaya ve bağımsızlığımızı yok etmeye çalışmaktadırlar. Dış düşmanlarla ve onların içteki işbirlikçilerine karşı şerefle vatanını korumuş, mücadele etmiş ve gazi olmuş tüm gazilerimizin gaziler gününü kutluyor onlara saygı ve selamlarımızı sunuyoruz.”

Jandarma Üsteğmen Erdem Yılmaz’ın konuşmasından sonra buradaki program tamamlanıp kaymakamlık makamında konuklar alınıp ikramda bulunuldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN