• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

18 KİŞİ KORUCU OLDU, 17 KİŞİ İŞSİZ KALDI

10 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1039 defa okundu.
18 KİŞİ KORUCU OLDU, 17 KİŞİ İŞSİZ KALDI

15 Temmuz gecesi hiçbir gerekçe gösterilmeden görevlerinden alınan ve akabinde şirket politikası gereği işten çıkarıldıkları belirtilen 35 özel güvenlik görevlisinden 18’i çeşitli köylerde güvenlik korucusu olarak görevlendirilirken 17’si ise işsiz kaldı.

15 Temmuz 2018 gecesi hiçbir gerekçe gösterilmeden işlerine son verilen ve gelen tepkiler üzerine şirket politikalarında yapılan bir takım değişiklikler ve profesyonelleşmeye gidilmesinden dolayı işten çıkartıldıkları belirtilen 35 güvenlik görevlisinden 18’ine çeşitli köylerde görev yapmaları için Güvenlik Korucusu kadrosu verildi.

Bingöl genelinde Sosyal medya ve çeşitli iletişim kanallarında geniş kitlelere yayılıp uzun süre tepkiler devam ederken şirketten geri adım gelmeyince 35 vatandaşın işsiz kalmaması için atılan bir takım adım neticesinde içişleri bakanlığı tarafından 18 kişilik korucu kadrosu açıldı.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından İlçe Hükümet konağı bahçesinde kura çekimi yapıldı.

35 kişiden 40 yaşını aşmayanlar arasında kamera kaydı ve şahitler gözetiminde gerçekleşen kura çekiminde 18 asil 7 yedek olmak üzere 25 kişi tespit edildi. Asil olan 18 kişi çeşitli bürokratik işlemleri neticesinde çeşitli köylerde görev yapmak üzere korucu olarak görevlendirilecekleri belirtildi.

18 KİŞİ KORUCU OLDU, 17 KİŞİ İŞSİZ KALDI

Kura çekimi ardından konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş; “15 Temmuz 2018 günü Kalehan Barajında çalışan 35 güvenlik görevlisi Solhanlı vatandaşlarımız, Profesyonelleşme ve şirket politikalarının bir şekilde değişmesi neticesinde işsiz kaldılar. Bu arkadaşlarımız 7 yıldır bu barajda çalışıyorlardı. Tozunu toprağını yuttular. Bir kusurları yoktu. Bir emekleri vardı. Bu şekilde bir gece yarısı ve toplu bir şekilde işten çıkartılmaları neticesinde bunu hem ilçe nezdinde hem de ülke nezdinde basın yayın ve çeşitli kaynaklarla kamuya mal oldular. Biz de Valilik, Kaymakamlık ve siyasi aktörlerimiz araçlarıyla üst makamlara ulaşmak kaydıyla işlerini kaybeden bu vatandaşlarımızın tekrardan barajda işe alınmasına ya da bir şekilde istihdam şeklinde değerlendirmelerine, evlerine ekmek götürmelerine yardımcı olunmasını beklediğimizi arz ettik. Bize de içişleri bakanlığımız, son tahlilde 18 Güvenlik Korucusu kadrosu gönderdi. İşsiz kalan bu 35 vatandaşımızdan şartları tutan 25 kişi arasından kurulan komisyon ve heyet nezdinde, kamera kaydı ve şahitler gözetiminde kendilerine kura çektirmek suretiyle 18 kişi asil olarak tespit edildi. 7’si de yine aynı usulle yedek olarak tespit edildi. Bu arkadaşlarımız çeşitli bürokratik işlemleri neticesinde inşallah ilçemizin çeşitli köylerinde görev yapmak üzere korucu olarak görevlendirileceklerdir. Bu 25’in dışında 10 kişi kaldı. Bunlar 40 yaş üstü, şartları tutmayan veya korucu olmak istemeyenlerdir. Toplam 17 kişi dışarıda kalmış oldu. Bunlara iş bulma noktasında açıkçası Kaymakamlık olarak Güvenlik korucu kadrosu geldiği durumda yardımcı olacağımızı hem de serbest piyasa iş dünyasının bu arkadaşlarımızın istihdam etmeleri noktasında bir fedakarlık üstlenmeleri açık. Hem kamu kurumlarından hem de özel sektörden bu arkadaşlarımıza yardımcı olunmasını beklediğimizi ifade etmek istiyoruz. 17 kişi işsiz kaldı. Bu 17 kişinin de inşallah haklarını takip etmeye, düzeltilecek bir durumda da haklarının düzeltilmesi ve iade noktasında elimizden geleni yapacağımızı ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Kura çekiminde asil ve yedek isimler şu şekildi;

Asil isimler: Erkan Dayar, Cuma Arslan, Nevzat Arlı, Mehmet Can Karaman, Vahit Karaman, Emrah Şimşek, Yunus Çalışkan, Halim Demir, Şahin Telci, Mehmet Kırım, Mustafa Bağsız, Mahfuz Çiftçi, Yunus Maç, Tekin Bozkurt, Barış Köse, Ersin Kaya, Erkan Dinler, Turan Altınova

Yedekler: Servet Uzun, Fatih Çelik, Muzaffer Yılmaz, Adil Çeliker, Mehmet Fesih Ayrı, Sercan Orman, Ömer Can Çabadak şeklinde.

Haber: Abdulhamit Bildik

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN