• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

1708 Kişi Psikolojik Danışmanlık Yardımı Aldı

14 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2103 defa okundu.
1708 Kişi Psikolojik Danışmanlık Yardımı Aldı

Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Kültür Merkezi bünyesinde faaliyet yürüten Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin işlevi ve çalışmaları hakkında açıklamalar yapan Kişisel Gelişim Uzmanı H.Gönül Tuna Gende, 2013 yılı içerisinde 1708 kişinin psikolojik danışmanlığa müracaat ederek yardım talebinde bulunduğunu söyledi.

 Bingöl Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin işlevi ve çalışmaları hakkında yazılı açıklama yapan Aile Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı H.Gönül Tuna Gende,  2013 yılı çalışma takvimi içerisinde Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ne şahsen gelerek hizmet alan 1042’si kadın, 280 aile, 137 çocuk, 149 genç olmak üzere yaklaşık 1708 kişinin Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden hizmet aldığını açıkladı.

 

Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin randevu sitemi ile çalıştığını belirten Gende, hizmetlerin ücretsiz olarak verildiğini ifade ederek, “Bingöl’ümüz için umutluyum. Gün geçtikçe hizmet alan portföyümüz giderek artıyor. İnsanımız sorunların altından tek başına ezilip bunalıma girmek yerine, bir uzman desteği almayı tercih ediyor. Üniversitemizin büyümesiyle artan üniversite gençlerimizin kişisel gelişim eğitimleri ve danışmanlık hizmetlerine olan itibarını da büyüttü. Artık hizmetlerimiz sadece Bingöl ile sınırlı değil, bizden destek alarak memnun kalan danışanlarımızın takdiri ile civar il ve ilçelerden de talep almaya, hizmet vermeye başladık. Bu da bize ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi bir kere daha gösterdi. Sorunun çözümünün bireysel danışmanlığın yanında eğitim ve uygulama eksikliğinin giderilmesiyle daha kalıcı olacağı inancıyla; Aile içi iletişim, Anne, baba, çocuk iletişimi, ergen sorunları ve çözüm yolları, başarı ve motivasyon, iletişimde en büyük etken olan Beden dili eğimleri ve Anadolu Psikolojisi yaklaşımı ile değerli hemşerilerimizin yoğun katılımı neticesinde başarıyla yapıldı” dedi.

 

Gende, “Biz Avrupalı değiliz. Anadolu’nun cefakâr, vefakâr ve çilekeş insanlarıyız. Avrupa’da neşet etmiş psikolojik yaklaşımlar bizim insanlarımızın sorunlarına çözüm üretmek için yetersiz kalıyor. Bize bizden bizim halimizden anlayan, damdan düşmüş psikolojik yaklaşımlar lazım. İşte bu yaklaşımlarla gönül yaralarınızı sarmak için buradayız. Yaptığımız eğitimlerde bizi yalnız bırakmayan başta Bingöllü hemşerilerimize, bize destekleriyle onur veren Belediye Başkanımız Sn. Serdar Atalay’a, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne, il Müftülüğü Aile İrşat Ve Rehberlik Bürosu ekibine, Kadın Dayanışma Dernekleri’ne, Bahar Derneği Gönüllüleri’ne, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve AB projesi eğitimleri yapan Kayra Danışmanlık Merkezi’ne şükranlarımızı sunuyorum’’ şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN